זנגוויל דל סוכר

זנגוויל דל סוכר

מחיר רגיל: 8.20 ₪

Special Price 6.50 ₪

מחיר ל-100גרם

זמינות: במלאי

הזנגביל (ג'ינג'ר), בעל טעם לימון חריף בעל ערכים תזונתיים רבים.
מקטין את הסיכול לטרשת עורקים, מונע בחילות, ממריץ את זרימת הדם, ממריץ את מערכת העיכול, נוגד הקאות ושלשולים, בעל תכונות אנטי דלקתיות.

רכיבים: זנגביל, סוכר, ח. משמר גופרית דו חמצנית.
תוקף המוצר כ 10 חודשים מתאריך הפתיחה.
תוצרת תאילנד.

תמר מג'הול – מקורו במרוקו , בעל פרי גדול וטעם עשיר, נימוח ועסיסי בצבע חום אדמדם.
מכונה "מלך התמרים".
גודלו יכול להגיע ל-4 סנטימטר (עד 45 גר' לתמר אחד).
זהו התמר הנפוץ ביותר בגידול מסחרי בארץ.
התמר מוכר על ידי כל הדתות: ביהדות כפותיו מסמלות שפע והוא אלמנט קישוטי מוכר עוד מימי בית המקדש.
המג'הול, נחשב לזן האיכותי ביותר מבחינת ריכוזי החומרים שבו והוא גם הזן המבוקש ביותר מבחינת יצוא.

שימושים: קינוחים , כיבוד קל , ממרחים , מילויים לעוגות ועוגיות, מתאים לשילוב בארוחת ביניים, להעשרת הטעם במנות עיקריות, תוספות, סלטים.
בשל רכיביו הטובים התמר נחשב כמזון מעולה לספורטאים, נשים הרות, נשים אחרי לידה ואחרים הזקוקים לריכוז גבוה של סוכרים מאנרגיה טבעית ככל שניתן.

ערכים תזונתיים: דל שומן , גדלים בארץ ללא חומרים משמרים מזיקים וגופרית כמו בייבוש שאר הפירות היבשים, מבנה הפרי את הצורך בחומרים משמרים ודי לפרי בקירור תמר אינו פרי דיאטטי, הוא בעל ערך קלורי רב אבל הוא מכיל את הערכים הנכונים.
סוכר הפירות של התמר או "סוכר הענבים" כהגדרתו הוא הסוכר הבריא ביותר לגוף האדם.
יתרונו המרכזי של התמר הוא גם באחוזי שומן נמוכים במיוחד, בעוד שבשוקולד אחוזי השומן מגיעים ל-22% שומן, הרי שבסוכר תמרים האחוז הוא מזערי, כ- 0.2% אחוז בלבד!
טיפ:
- כדי לאזן את רמת הסוכר הנמצאת בתמר ניתן לחתוך אותו באמצע ליצירת כיס קטן ולהכניס בתוכו אגוז מלך.
השומן שבאגוז יאט את קצב עליית הסוכר בדם.
- ניתן להוסיף תמרי מג'הול לסיר החמין הגודל והבשרניות של התמר מוסיפים המון.

גידול אורגני ללא דשנים כימיים וללא חומרי הדברה.
תיאור

פרטים

הזנגביל (ג'ינג'ר), בעל טעם לימון חריף בעל ערכים תזונתיים רבים. מקטין את הסיכול לטרשת עורקים, מונע בחילות, ממריץ את זרימת הדם, ממריץ את מערכת העיכול, נוגד הקאות ושלשולים, בעל תכונות אנטי דלקתיות. רכיבים: זנגביל, סוכר, ח. משמר גופרית דו חמצנית. תוקף המוצר כ 10 חודשים מתאריך הפתיחה. תוצרת תאילנד. תמר מג'הול – מקורו במרוקו , בעל פרי גדול וטעם עשיר, נימוח ועסיסי בצבע חום אדמדם. מכונה "מלך התמרים". גודלו יכול להגיע ל-4 סנטימטר (עד 45 גר' לתמר אחד). זהו התמר הנפוץ ביותר בגידול מסחרי בארץ. התמר מוכר על ידי כל הדתות: ביהדות כפותיו מסמלות שפע והוא אלמנט קישוטי מוכר עוד מימי בית המקדש. המג'הול, נחשב לזן האיכותי ביותר מבחינת ריכוזי החומרים שבו והוא גם הזן המבוקש ביותר מבחינת יצוא. שימושים: קינוחים , כיבוד קל , ממרחים , מילויים לעוגות ועוגיות, מתאים לשילוב בארוחת ביניים, להעשרת הטעם במנות עיקריות, תוספות, סלטים. בשל רכיביו הטובים התמר נחשב כמזון מעולה לספורטאים, נשים הרות, נשים אחרי לידה ואחרים הזקוקים לריכוז גבוה של סוכרים מאנרגיה טבעית ככל שניתן. ערכים תזונתיים: דל שומן , גדלים בארץ ללא חומרים משמרים מזיקים וגופרית כמו בייבוש שאר הפירות היבשים, מבנה הפרי את הצורך בחומרים משמרים ודי לפרי בקירור תמר אינו פרי דיאטטי, הוא בעל ערך קלורי רב אבל הוא מכיל את הערכים הנכונים. סוכר הפירות של התמר או "סוכר הענבים" כהגדרתו הוא הסוכר הבריא ביותר לגוף האדם. יתרונו המרכזי של התמר הוא גם באחוזי שומן נמוכים במיוחד, בעוד שבשוקולד אחוזי השומן מגיעים ל-22% שומן, הרי שבסוכר תמרים האחוז הוא מזערי, כ- 0.2% אחוז בלבד! טיפ: - כדי לאזן את רמת הסוכר הנמצאת בתמר ניתן לחתוך אותו באמצע ליצירת כיס קטן ולהכניס בתוכו אגוז מלך. השומן שבאגוז יאט את קצב עליית הסוכר בדם. - ניתן להוסיף תמרי מג'הול לסיר החמין הגודל והבשרניות של התמר מוסיפים המון. גידול אורגני ללא דשנים כימיים וללא חומרי הדברה.
מידע נוסף

מידע נוסף

מק"ט 769
יצרן לא
סוג המוצר לא
סוג הנחה לא
סקירות