ויטמין E

טבע נט מציגה מבחר מוצרים של ויטמין E החיוניים לתפקוד גופינו, כאן באתר ניתן לבצע רכישה מהירה של המוצרים האיכותיים ביותר.

ויטמין E הינו ויטמין נוגד חומציות ומגן על תאים וחמצון שומנים. הויטמין תורם כמו כן לתפקוד יעיל של מערכות בגוף כגון מערכת העצבים, לב, הרבייה ומונע הזדקנות של תאים טרם עת. בנוסף ויטמין E  מגן על קרום התא מפני זיהומים סביבתיים ומשפר פעילויות אנזימטיות, מה שמגן על הגוף מפני זיהומים היכולים לפגוע בנו.

ישנם גם לא מעט מחקרים אשר מוכיחים כי ויטמין אי, אשר נודע כגורם לנטרול רדיקלים חופשיים יש תפקיד במניעת מחלות כרוניות בהן

*מחלות לב

*סוגים שונים של סרטן

*מחלות רדיקליות

*מחלות הקשורות לפגיעה במערכת החיסונית

*מחלות תלויות גיל הפוגעות בתפקוד המוח, כגון: אלצהיימר, פרקינסון, דמנטיה, סניליות ועוד

 

להתרשמות ממבחר הסוגים:

 

 

ויטמין E נוזלי 59.2 מ"ל - סולגאר

ויטמין E נוזלי 59.2 מ"ל - סולגאר

 

    ויטמין E-200 יבש 50 כמוסות - סולגאר

ויטמין E-200 יבש 50 כמוסות - סולגאר

 

ויטמין E-200 תערובת טוקופרולים 50 כמוסות - סולגאר

ויטמין E-200 תערובת טוקופרולים 50 כמוסות - סולגאר

 

ויטמין E400 טבעי בתוספת תערובת טוקופרולים (100 כמוסות) - סולגאר

 

 

    

ויטמין אי 400 90 כמוסות VITAMIN E400 סופהרב 

 

ויטמין אי + סלניום נטול שמרים 50 כמוסות - סולגאר

 

חשיבותו של ויטמין E

ויטמין E הוא אחד הוויטמינים החשובים ביותר הפועלים בגוף האדם ויש לו תפקיד מהותי בהגבלת ייצור הרדיקלים החופשיים הנוצרים על ידי הגוף כתוצרי לוואי של תהליכים שונים. ישנה חשיבות מכרעת למעקב אחר רמות הוויטמין בגופם של ילדים ותינוקות על מנת שלא ייווצרו אותם רדיקלים חופשיים אשר עלולים לפגוע בתהליכים אחרים ולהשפיע לרעה על הבריאות ועל התפקוד התקין של הגוף. כיום מתקשר השימוש בוויטמין זה עם שמירה על מראה זוהר, צעיר ובריא של עור הגוף בכלל ועור הפנים בפרט.

ויטמין E בנוסף מאפשר ניצול חכם של החמצן על ידי רקמות התאים, הוא תורם לאיזון מערכת הרבייה הגברית והנשית בכך הוא משתתף באין ספור תהליכים הורמונליים שונים. דבר נוסף שהופך את ויטמין E לויטמין נפוץ כול כך היא היכולת שלו לתקשר עם ויטמינים, מינרלים ותוספי מזון שונים ומגוונים וביחד ליצור פעילות תקינה ביותר של כול המערכות בגופנו.

 

סימנים לחוסר בויטמין E

ישנן מספר סיבות שיגרמו לחוסר של ויטמין E בגופנו, כגון: תזונה לא סדירה, ואכילה מרובה של מזונות תעשייתיים ומעובדים. כשלים גופניים וגנטיים הגורמים לאי ספיגה של שומנים מה שגורם למחלות כבד, ולבלב. דבר נוסף שיגרום לחוסר בויטמין E הינו חשיפה מרובה לעישון ואלכוהול או אף חשיפה לזיהומים סביבתיים וקרינה אולטרא סגולית. תרופות מסויימות שאנו נוטלים יכולים למנוע פעילות תקינה של ויטמין אי, כמו תרופות להורדת כולסטרול, וגלולות למניעת היריון. בנוסף גם לחצים מרובים או חוסר במנוחה מספקת יכולים לשבש את פעילותו התקינה של ויטמין E.

 

היכן ניתן להשיג אותו?

ויטמין E הינו אחד הוויטמינים הנפוצים ביותר בטבע. ניתן למצוא אותו המקורות מן הצומח וכמו כן מקורות מין החי כמו: עופות, דגים, כבד, ביצים וסרטנים. בצומח ניתן למצוא אותו בעיקר בדגנים שונים כמו שעורה, אורז מלא, שעועית, סויה, אגוזים למיניהם, ירקות ירוקות, תפוחי אדמה ובטטות, ופירות גם כמו תפוחי עץ, אבטיחים ותותי שדה. 

גם כאשר מדובר על שמירה על עור הפנים מיוחסות לוויטמין יכולות הקשורות להיותו נוגד חמצון ומגן מפני רדיקלים חופשיים. בשכבות החיצוניות של העור קיימים ריכוזים גבוהים יותר של ויטמין E מאשר בשכבות הפנימיות - מה שמסביר את המראה הטוב כלפי חוץ ואת הפגמים המתעוררים בעור מדי פעם אך נשאר בין בשכבות הפנימיות ולא נותנים ביטוי כלפי חוץ. באזור גאוגרפי שטוף שמש כמו ישראל חשוב מאד לספק לגוף את הוויטמין על מנת שיגן על העור מפני הרדיקלים החופשיים הנוצרים כתוצאה מהחשיפה לשמש.

 

מה עוד חשוב לדעת?

מינון גבוה מדי של הוויטמין E עלול לגרום להצטברות שלו בגוף ולהרעלה - מצב שאינו רצוי בשום אופן. יחד עם זאת חשוב להפריד בין ויטמין אי אשר מגיע לגוף מהמזון לבין ויטמין המגיע אל הגוף דרך צריכה של תוספי מזון. כאשר הוויטמין נצרך דרך המזון אין סכנה להגיע להרעלה או למינון יתר אך בהחלט ישנה סכנה כזאת בצריכת הוויטמין כתוסף תזונה ולכן חשוב מאד שלא ליטול אותו כתוסף מבלי להתייעץ בנושא עם גורם מקצועי שייחווה את דעתו על סמך בדיקות דם או אבחונים רפואיים.

חברת טבע נט מעמידה לרשות הציבור צוות של נטורופתים מקצועיים אשר מוכנים ונכונים לסייע ולתת מענה בכל שאלה או מידע הקשורים לוויטמינים בכלל או ויטמין אי בפרט. ניתן בקלות ובמהירות ליצור קשר עם החברה ולשאול את כל השאלות החשובות על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה בדבר נטילת הוויטמין כתוסף מזון.

 

לייעוץ חינם ויצירת קשר עם נטורופת מוסמך לגבי ויטמין E לחצו כאן

כנסו לקטלוג הראשי של הויטמינים