ויטמין C

ויטמין C  או בכינויו הנוסף חומצה אסקורבית נחוץ מאוד לגופינו, הוא אחראי ליצור חלבון הקולגן האחראי ובניית הרקמות ועצמות יציבות. כאן תוכלו להתרשם ממבחר מוצרים של ויטמין סי:

 

ויטמין C 500 לא חומצי - 90 טבליות - סופהרב

ויטמין C 500 לא חומצי - 90 טבליות - סופהרב

 

ויטה C - סופהרב

ויטה C - סופהרב

 

 

ויטמין C 500 סופהרב - 90 טבליות

ויטמין C 500 סופהרב - 90 טבליות

 

 

 

ויטמין סי 1000 סופהרב

 

 

 

 

 

ויטמין סי לעיסה אלטמן

 

 

ויטמין סי 1000 100 טבליות - סולגאר

 

מידע מפורט על ויטמין C

אין אדם אשר לא מכיר את החשיבות העצומה של צריכת ויטמין סי על בסיס קבוע על מנת שגוף האדם יוכל להתקיים ולהתנהל באופן תקין על בסיס יומיומי ושגרתי. הוויטמין מכונה בשפה המקצועית גם חומצה אסקורבית. בניגוד לסוגים רבים של בעלי חיים - גוף האדם אינו מסוגל לייצר בעצמו את הוויטמין c הכל כך חשוב הזה ולכן חשוב מאד לוודא צריכה שלו בכמות מספקת, כל אדם במינון המתאים לו, למין שלו, לגיל שלו ולאורח החיים שלו.

איך ויטמין C תורם לגופינו

בזכות ויטמין C יכול הגוף ליצור את רקמות ועצמות יציבות וחזקות, כמו גם ורידים וכלי דם ושיניים חזקות. ישנן לא מעט עדויות על כך שהוויטמין גם מחזק את המערכת החיסונית וכך הופך את הגוף לבריא וחזק יותר וכמובן עמיד הרבה יותר כנגד מחלות, דלקות או זיהומים שונים. את הוויטמין ניתן למצוא ולצרוך באכילה של ירקות ופירות שונים ובעיקר בפלפל אדום, פירות ממשפחת ההדרים, עגבניות וירקות שונים. מבחינת מזונות מן החי ויטמין סי נמצא בכבד ובחלב, אם כי הוא נהרס כליל בתהליך הפסטור של החלב.

וויטמין זה נכלל בקבוצת הוויטמינים הממיסים במים. מכאן ניתן להבין שהוא מופרש מן הגוף כאשר הכמות שלו מספקת ואין הוא מצטבר בשום איבר. זו הסיבה שחשוב מאד לצרוך אותו על בסיס קבוע ולוודא תמיד את הימצאותו בגוף. לא מומלץ לחתוך, לקלף או לבשל את המזונות שבהם נמצא הוויטמין על מנת שלא לקלקל או להרוס את ההשפעות החיוביות שלו על הגוף. ויטמין C נחשב בנוגד חמצון רב עוצמה בעל יכולות לנטרל רדיקלים חופשיים בכל רקמות הגוף.

למרות שניתן להשיג את הוויטמין במגוון תצורות וחשוב מאד לשמור על צריכה קבועה שלו - כמו בכל מקרה אחר הקשור בבריאות הגוף או בנטילת תוספי מזון חיצוניים - מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע על מנת להבין לעומק את ההשלכות והשפעות של ויטמין סי על הגוף. לשם כך ניתן לפנות אל צוות הנטורופתים של חברת טבע נט ולשאול כל שאלה שיש בנושא.

 

לפרטים על מבחר ויטמינים נוספים לחצו