ויטמין B

ויטמין B הינו חיוני מאוד לבריאות גופינו, הוא מורכב מכמה תתי ויטמינים שכל אחד חיוני לתפקוד גופניות באופן שונה, ויטמין בי משפיע בעיקר על מערכת העיכול, שער, עיניים, עור ופעילות מוחית תקינה. לכול סוג אחר של ויטמין B ישנו תפקיד מסוים, ישנם ויטמיני B המסייעים בחילופי חומרים בחלבונים ופחמימות ובפעילות תקינה של מערכת העצבים והעיכול, סוג אחר של ויטמין B מסייע בגדילה ומניעת מחסור תאי דם אדומים.

ישנו גם ויטמין בי אשר מסייע בפעילות תקינה של עיניים, תורם ושומר של גוון עור בהיר ושומר על חוזק השיער. ויטמיני בי אחרים מסייעים למערכת החיסונית, פעילות עצבית, ומערכת הנשימה. לא מספיק לקחת סוג אחד של ויטמין B אלא להתייעץ קודם עם נטורופת או גורם מוסמך אחר ולהשתמש במגוון הכולל הנקרא קומפלקס B או גם קומפלקס ויטמין B. 

 

לבחירת הסוגים השונים:  

ויטמין B12 1000 למציצה 100 טבליות - סולגאר

ויטמין B12 1000 למציצה 100 טבליות - סולגאר

 

ויטמין B12 טיפות - סולגאר

ויטמין B12 טיפות - סולגאר       

 

B12 עם חומצה פולית - פלוריש

 

B12 עם חומצה פולית - פלוריש     

 

חומצה פולית - טבע נט חנות טבע

חומצה פולית                

 

ויטמינים נוספים מקבוצת B

ויטמין B1, ויטמין B3, ויטמין B5, ויטמין B6, מגנזיום B6ויטמין B12, ויטמין B17

 

קומפלקס ויטמין B

כאשר מדברים על ויטמין B אין הכוונה לסוג אחד של ויטמין מסוים אלא לקבוצה הכוללת שמונה סוגים שונים של ויטמינים בעלי מבנה שונה ותפקידים שונים בתפקוד התקין של מערכות הגוף השונות, שילוב של כול סוגי ויטמין B השונים מכונה קומפלקס ויטמין B, שלעיתים נהוג לציין אותו יותר מאשר ויטמין B.

כיוון שאת סוגי הוויטמין השונים ניתן ברוב המקרים למצוא בסוגי מזונות דומים, ההתייחסות אליהם נחשבת כמו התייחסות לקבוצה של ויטמינים בעלי תפקיד דומה ובאופן כולל וגורף, ושונה מבעבר שנחשב לסוג רק אחד של ויטמין. בתוך קבוצת קומפלקס ויטמין B יהיה ניתן למצוא את ויטמין B1, B2, B3, B5, B6, B7,B12  ו B9 המכונה גם כחומצה פולית

כיום ניתן להשיג קומפלקס B בתצורות שונות על מנת לענות על צרכים בריאותיים וגופניים שונים. חשוב מאד לעקוב אחר המינונים המומלצים על פי קבוצות גיל של המשתמשים ולא לחרוג מהם על מנת שלא לסבול מתופעות לוואי כלשהן. בכל מקרה תמיד מומלץ להיוועץ באיש מקצוע לפני שמתחילים ליטול קומפלקס ויטמין B או גם לצורך העניין כול תוסף תזונה כלשהו, לפני מתייעצים עם רופא, נטורופת או גורם מוסמך כלשהו אחר.

בחברת טבע נט – חנות טבע מועסקים נטורופתים מוסמכים ומקצועיים המכירים בחשיבותו של קומפלקס B ותוספי התזונה השונים היכולים לתת ייעוץ והמלצות בנוגע לכל מצב רפואי או בריאותי. ניתן בכל זמן ליצור קשר ולקבל מענה, שירות ותמיכה.

למידע ויצירת קשר עם נטורופת מוסמך לחצו כאן

 

מידע נוסף אודות ויטמין בי

מכיוון שהקומפלקס של ויטמינים מסוג B הם בעצם חומרים מסיסים במים, אין סכנה בנטילת יתר של הוויטמינים או הקומפלקס כולו. זאת אומרת שהגוף יעשה שימוש בכמויות הדרושות לו והכמות העודפת תופרש דרך מערכת השתן החוצה מן הגוף. רוב התכשירים המכילים קומפלקס ויטמין B מתאימים ומומלצים לשימוש לצורך שמירה על בריאות העור והמראה הזוהר, הצעיר והרענן שלו. חוסר משמעותי בצריכה של קומפלקס B עלול לגרום ליובש בעור והופעת חבורות או פצעים.

את הסוגים השונים של קומפלקס ויטמין B ניתן למצוא במגוון המזונות כמו: בבשר, דגים, חלב וביצים, תרד אגוזים, דגנים, ירקות עלים, בוטנים, נבטים ושמרים. לכן חשוב מאוד לשמור על תזונה מגוונת כמה שיותר ולצרוך את כול אבות המזון.

בנוסף לכך, הסוגים השונים של ויטמין B או קומפלקס B לוקחים חלק חשוב בתפקודה התקין של מערכת העצבים ובמגוון תהליכים אנזימתיים המזרזים פעולות שגרתיות שונות בכל מערכות הגוף. מכיוון שהגוף מפריש שאריות עודפות של ויטמין בי הרי שחשוב לשמור על צריכה קבועה של הוויטמין על מנת לוודא שלא מגיעים למצב של חוסר ממנו. בד בבד עם תוספי התזונה ישנם מזונות רבים שדרכם ניתן לצרוך את הוויטמין.

 

סימנים לחוסר בקומפלקס B

ישנם מספר סימנים היכולים לאותת לחוסר בקומפלקס B או במחסור רק בסוג אחד של ויטמין B:

לעיתים שינויים בלשון יכולים להוות סממן, כמו למשל שינוי בגודל הלשון, צבע דהוי ואנמי, שינוי במרקם למרקם יותר מחוספס וחוסר בתפזורת בטעם כאשר אנו אוכלים. סימנים נוספים היכולים להוות גורם לחוסר בויטמין בי או בויטמינים, תוספי תזונה ומינרלים אחרים הם בעיות בעיכול, חוסר תאבון, עייפות, עצבנות, דיכאון ובעיות בשיער כמו שיער מאפיר או נשירה חלקית.

 

לויטמינים, מינרלים ותוספי תזונה נוספים של טבע נט – חנות טבע