כורכום

סגולותיו של הכורכום

יותר ויותר אנשים בשנים האחרונות נחשפים אט אט לסגולותיו שת הכורכום (כורכומין) וליכולות המופלאות שלו בתחום של מניעת גידולים סרטניים, מניעה וטיפול בדלקות וחיזוק המערכת החיסונית. הכורכום מוכר לכל מי שמבשל מאכלים שונים במטבח ועושה שימוש בתבלין הצהוב שנמצא בשימוש רחב במאכלים הודיים או מזרחיים וכיום ניתן להשיג כמוסות כורכום על מנת לסייע לגוף להתגבר על מצבים שונים של דלקות או בחיזוק הגוף כולו.

ישנם המון מחקרים אשר תומכים בטענה כי כורכום עוזר לדלקות שונות בגופנו לרבות דלקות נפוצות יותר כמו דלקות פרקים. בנוסף לכך אנו יודעים שלכורכום יש יכולות הנוגדות חמצון הוא יכול לעור לנטרל רדיקלים חופשיים שיש להם יכולת להזיק לרקמות. חוסר בכורכום יכול ( במיוחד לספורטאים ) להוביל לבעיות בתפקודי שרירים, מפרקים, גידים ושלד, ולכן למי שבדרך כלל סובל מכאלה בעיות מומלץ בשבילו לצרוך את הכורכומין בצורה של תוסף כמו טבליות או כמוסות. 

 

מבחר מוצרים לרכישה:

 

כורכום כמוסות ברא

כורכום כמוסות ברא

 

טבליות כורכום C3 - אלטמן

טבליות כורכום C3 - אלטמן

 

תמצית שורש כורכום 60 כמוסות - סולגאר

תמצית שורש כורכום 60 כמוסות - סולגאר

 

 

מה מכילות טבליות הכורכום

טבליות כורכום עשויות בעצם מחומרים נוגדי חמצון הנקראים כורכומינואידים. נוגדי חמצון אלה נלחמים ברדיקלים החופשיים בגוף העלולים לגרום לדלקות כרוניות, חולשה או חולי. כיום נחשבים הכורכומינואידים כנוגדי החמצון החזקים ביותר הידועים הן לתחום הרפואה המערבית המתקדמת והן ברפואה המשלימה והאלטרנטיבית. הדלקות שהכי מתאים לרפא באמצעות כמוסות כורכום הן דלקות מפרקים שונות אשר בזכות כמוסות אלה ניתן הן לרפא את הדלקת והן להפחית את הכאבים הכרוכים בדלקות אלה. 

ניתן גם להשתמש בתצורות אחרות כגון טבליות כורכום על מנת לצרוך את נוגדי החמצון הללו שנקראים כורכומינואידים, שככול שידוע לנו הם נמנים כנוגדי החמצון החזקים ביותר שאנו מכירים, ויש האומרים כי הוא יעיל יותר מויטמין מסוימים. מבין סגולותיו של הכורכום אנו יכולים למנות את עיקרי תפקידו כמונע מחלות לב וכלי דם, הפרעות עצביות, דלקות במפרקים ומחלות ניווניות שונות.

 

מידע נוסף אודות כמוסות כורכום

כיום ניתן להשיג טבליות או כמוסות מרוכזות של תבלין הכורכום במינונים שונים ובתצורות שונות על מנת להקל על המטופלים את השימוש בתכשיר. כמו בכל תוסף מזון או תרופה מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום בטרם מחליטים על נטילת תוסף זה או אחר, למרות שאין בכך הכרח. במידת הצורך, מעמידה חברת טבע נט מערך של נטורופתים לרשות הציבור על מנת לקבל את כל המידע אודות כמוסות כורכום ולצורך קבלת ההחלטה הנכונה בנוגע לנטילת התוסף או לצורך התייעצות בנושא בעיה רפואית זו או אחרת.

טבליות כורכום משלבות בדרך כלל את תבלין הכורכום עם מרכיב נוסף המכונה פיפרין - אשר מחקרים הראו שהוא מעלה באופן משמעותי את היעילות של הכורכומין עצמו. כך ניתן לעשות שימוש בכמוסות או בטבליות באופן בטוח ויעיל והן תישמרנה לאורך הרבה זמן עד שתושגנה המטרות אשר לשמן נוטל המטופל מלכתחילה את הכמוסות. מטופלים אשר נטלו את טבליות הכורכום מעידים על שיפור בתחושה ובמצב הכללי של הגוף תוך פרק זמן קצר מתחילת הטיפול עד כדי כך שיכלו לעשות הפוגה בנטילת הכמוסות.

 

כנסו לפרטיםעל  עוד מגוון ויטמינים