נוירוגארד 72כמוסות צמח מרפא - SupHerb

נוירוגארד 72כמוסות צמח מרפא - SupHerb

מחיר רגיל: 175.40 ₪

Special Price 106.00 ₪

זמינות: חסר במלאי

הוחלפה באלפא ליפואית 600

https://www.teva-net.co.il/eshop/nvirv-gard-alpa-lipvait-1425

וירוגארד נוגד-חמצון רב-עוצמה המנטרל רדיקלים חופשיים הגורמים לנוירופתיה סוכרתית. תורם להפחתה במינון התרופתי הנדרש לאיזון רמות הסוכר בדם.

רכיבים:
כל טבלית של Guard Neuro מבית SupHerb מכילה:

חומצה אלפא-ליפואית 600 מ"ג
חומצה אלפא ליפואית מיוצרת בכבד, וכמויות מזעריות ממנה מתקבלות ממזונות מהחי ומהצומח. מחקרים הוכיחו את יעילותה באיזון סוכרת ובהגנה על הגוף מפני נזקיהם של חומרים מחמצנים

מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות מצביעים על קשר בין החומצה האלפא ליפואית והטיפול בסימפטומים של נוירופתיה סוכרתית. נוסף לכך, בהיותה נוגד חימצון יעיל, חומצה אלפא ליפואית עשויה לסייע בריפוי מגוון מצבים. המושפעים מנזק חימצוני

האם חומצה אלפא ליפואית עוזרת לטיפול בסוכרת?
החומצה האלפא ליפואית משמשת לטיפול והפחתה של סימפטומים הקשורים לנוירופתיה סוכרתית ולפגיעה בתאי עצב. הטיפול באמצעות תוסף חומצה אלפא ליפואית נמצא במחקרים כבטוח לשימוש ואינו גורם לתופעות לוואי, וניתן לשלבו בטיפול הקיים בסוכרת תוך כדי שיפור איכות החיים של המטופלים.

• חולי סוכרת שנטלו תוסף חומצה אלפא ליפואית מדי יום, הראו שיפור משמעותי בעבור סימפטומים נוירופתים, הכוללים כאב ותחושת בערה. כך עולה ממחקר בשנת 2006 לדברי החוקרים, נרשמה ירידה של עד 50 אחוזים בסימפטומים אלו בקבוצה שקיבלה את התוסף בהשוואה לקבוצת הביקורת


נוירופתיה סוכרתית היא פגיעה במערכת העצבים, המהווה אחד מן הסיבוכים השכיחים ביותר בקרב חולי סוכרת.
הפגיעה במערכת העצבים נגרמת כתוצאה מרמות גבוהות של סוכר בדם (היפרגליקמיה), מצב שכיח בקרב סוכרתיים רבים.
מצב זה של היפרגליקמיה מוביל לנזקים עיצביים רבים ופגיעה בכלי הדם, עקב עלייה ברמת ייצור רדיקלים חופשיים ו/או ליקוי במנגנון ההגנה הטבעי בגוף של נוגדי החמצון, מצב המכונה סטרס או עקה חמצונית.
נוירופתיה סוכרתית גורמת לסבל רב, לפגיעה באיכות חייהם של חולי סוכרת, ולעלייה בשיעורי התמותה.

נוירו-גארד הצעה לשימוש1-3 טבליות ביום, עם הארוחה.
שלושה שבועות ראשונים: טבלית אחת, 3 פעמים ביום, כ- 30 דקות לפני הארוחה.
לאחר שלושת השבועות הראשונים: טבלית אחת ביום, 30 דקות לפני ארוחת הבוקר.

תלונות אופייניות לנוירופתיה סוכרתית פגיעה במערכת התחושתית (חום, קור, כאב) פגיעה בעיקר בעצבים ההיקפיים האחראיים על תנועות השרירים ברגליים פגיעה בעצבים האחראיים על פעילותם של האיברים הפנימיים:
מערכת העיכול: חוסר תנועתיות של המעי, עצירות ושלשול וחוסר ספיגה.
מערכת השתן: מתן שתן
מערכת המין: אימפוטנציה
כלי הדם: לחץ דם נמוך בעמידה, סחרחורות והתעלפויות.
NAC: נוירופתיה אוטונומית של הלב תורמת לאוטם שריר הלב, קצב לב לא סדיר ומוות פתאומי (5).

כמעט כל סיבי העצבים בגוף, ויתרה מזו כל איבר מערכתי בגוף המקבל עצבוב לתפקודו, מועדים ללקות בפתולוגיה.

תסמינים אופיינים לנוירופתיה סוכרתית:
עם התסמינים נימנים צריבה ואי-נוחות ברגליים, כיבים יבלות וזיהומים.
למעשה נוירופתיה סוכרתית אחראית ל%57-05% מכריתות הגפיים המבוצעות כיום עקב התפתחותם של כיבים מזוהמים.
בעקבות הפגיעה במערכת התחושתית קיימת סכנת פציעה או חבלה ברגל מבלי שתהא לחולה כל תחושת כאב, ועל-כן חשוב ביותר לחולי סוכרת לבדוק את כפות הרגליים יום יום ולהימנע מללכת יחפים.

הגורמים לנוירופתיה סוכרתית:
רמות גבוהות ומזיקות של סוכר בדם ותנודות ברמות הסוכר בדם, שאינן מאוזנות תרופתית גורמות לכך שהמולקולות העודפות של סוכר בדם מגיבות עם חומרים שונים בגוף, דוגמת מצבי גליקציה, בהם נקשרות מולקולות סוכר לחלבונים בדם ויצירת AGEs products) end noitacylG), פוגעות בתפקודם וגורמות לייצור מוגבר של רדיקלים חופשיים.
רמה גבוהה זו של רדיקלים חופשיים גורמת לנזקים לכלי הדם, לעצבים ולרקמות שונות בגוף.
כתוצאה מתהליך זה נוצרת פגיעה במערכת העצבים ההיקפית.
הספרות הרפואית מתייחסת לנוירופתיה סוכרתית כסיבוך של אי-תקינות בכלי הדם הקטנים או כמחלה נוירו-וסקולרית המתבטאת בפגיעה באספקת הדם (noisufrepopyh) למערכת העצבים הגורמת לאיסכמיה עצבית.

אין כיום תרופה המטפלת בנוירופתיה סוכרתית והטיפול מתמקד בהקלה על הסימפטומים באמצעות תרופות משככות כאב, תרופות נוגדות-דיכאון ואנטי-אפילפטיות בעלות תופעות לוואי רבות.

אודות הרכיבים:
חומצה אלפא-ליפואית, המכונה גם Thioctic acid, היא רכיב-תזונה ייחודי בעל חשיבות רבה כנוגד-חמצון רב-עוצמה.
חומצה אלפא-ליפואית מסונתזת במיטוכונדריה של צמחים, בע"ח ובבני -אדם.
רכיב טבעי זה משתתף בתהליכים אנזימטיים, בתהליכי הפקת אנרגיה באמצעות מטבוליזם של פחמימות סוכרים ושומנים במיטוכונדריה - "תחנת הכוח של התא", ומאפשר קיום מעגל קרבס.

באופן נורמלי קולטים התאים חומצה אלפא-ליפואית, מחזרים אותה לצורת חומצה דיהידרו- ליפואית ומפרישים אותה חזרה למחזור הדם.
צורה מחוזרת זו של החומצה האלפא-ליפואית בעלת פוטנציאל נוגד-חמצון גבוה במיוחד, מנטרלת רדיקלים חופשיים ואף מחזרת ויטמינים ונוגדי-חמצון נוספים בגוף (גלוטתיון פרוקסידאז) מצורתם המחומצנת לצורתם הפעילה (המחוזרת).
נוסף על כך,מעלה חומצה אלפא-ליפואית את רמות הגלוטתיון בתוך התאים, על-ידי עלייה בספיגת ציסטאין לתוך התא (המשמש חומר מוצא לסינתזת גלוטתיון).

חומצה אלפא ליפואית מופיעה ב- 2 איזומרים אופטיים: R-alpha ו-alpha-S.
R-alpha הצורה הטבעית בצמחים ובבע"ח, היא הצורה היחידה המתפקדת כקופקטור בתהליכים אנזימטיים במיטוכונדריה.
זו הצורה העוברת חיזור (פי 28 יותר מצורת S-alpha-ה ) DHLA-ל בעל פעילות נוגדת-חמצון חזקה ביותר.
צורת ה- R-alpha זמינה ביולוגית יותר S-alpha-המ בנטילה פומית.

חומצה אלפא-ליפואית על שתי צורותיה, יכולה ליצור מבנים יציבים (כילציה) עם מתכות מעבר כגון ברזל ונחושת המהוות בעצמן זרזים בתהליכי החמצון.
נוסף על-כך, משמשת חומצה אלפא- ליפואית לטיפול בהרעלת מתכות כבדות ולתהליכי דה-טוקסיפיקציה.

בזכות היותה מולקולה קטנה ובזכות המבנה המיוחד שלה, חומצה אלפא-ליפואית מסיסה גם בפאזה מימית וגם בפאזה שומנית ועל-כן מסוגלת לחדור לכל מערכות הגוף.

לחומצה אלפא-ליפואית ערך רב בטיפול בחולי סוכרת, זאת בזכות השפעתה נוגדת-חמצון רבת העוצמה המגנה במצבי סטרס חמצוני.
הטיפול בחומצה אלפא-ליפואית מוביל לשיפור במטבוליזם של סוכרים, לירידה בגליקציה של חלבונים, לשיפור בזרימת הדם לעצבים היקפיים והיא אף מעודדת שיקום של ההולכה בסיבי העצב.
כמו-כן, תורמת חומצה אלפא-ליפואית להגברת רגישות התאים לאינסולין ומסייעת לקליטה יעילה יותר של הגלוקוז בתאים.

מעצם היותה רכיב-תזונה בטוח לחלוטין לשימוש ניתן לתת אותה במינונים גבוהים לטיפול בחולים סוכרתיים לשיפור קליטת הסוכר בתאים ולטיפול בנוירופתיה סוכרתית.

עדויות מחקריות:
שני מחקרים רבי-היקף, האחד משנת 1999 והשני משנת 2004 ואשר התפרסמו בכתב העת המוביל בתחום - Medicine citebaiD, בדקו את יעילות ובטיחות השימוש בחומצה אלפא-ליפואית בחולי סוכרת סוג 2 הסובלים מפולינוירופתיה ותסמיניה.
הנחקרים קיבלו חומצה אלפא-ליפואית 600 מ"ג או פלסבו למשך שלושה שבועות.
במהלך המחקר נבדקו תסמינים נוירופתיים ברגליים כגון כאב, צריבה, ותחושת נימול.
תוצאות שני המחקרים מראות כי חומצה אלפא-ליפואית במינון של 600 מ"ג משפרת תסמינים וחסרים הנגרמים כתוצאה מפולינוירופתיה ללא תופעות לוואי.
הטבה ראשונית בכלל התסמינים נצפתה כבר אחר 8 ימים!
ממסקנות המחקרים עולה כי נטילה יומית של 600 מ"ג חומצה אלפא-ליפואית בטוחה לשימוש ומיטיבה משמעותית עם תסמינים וחסרים של נוירופתיה בקרב חולים סוכרתיים הסובלים מפולינוירופתיה.

ממחקר אקראי כפול סמיות אחר אשר בוצע בחולי סוכרת סוג 2, עולה כי נטילה של חומצה אלפא-ליפואית במינון של 1,800 מ"ג במשך 19 יום, הביאה לשיפור בכלל התסמינים בכף הרגל.

מספר מחקרים הראו כי לחומצה אלפא-ליפואית פעילות מגנה על תאי העצב (Neuroprotective) ופעילות ליצירת תאי עצב (Neuroregenerative).

במחקר שנערך במרכז האוניברסיטאי הרפואי בבולגריה בדקו את השפעת הטיפול בחומצה אלפא-ליפואית בחולים במונונוירופתיה של עצב הראייה הקרניאלי ופגיעה בעצבים הפריפריים.

מן המחקר עולה כי מתן תוך-ורידי של חומצה אלפא-ליפואית משך 10 ימים במינון של 600 מ"ג ליום, ובהמשך נטילה פומית של 600 מ"ג ליום משך 60 יום, הביא להחלמה מלאה בסימפטומים של מונונוירופתיה של עצב הראיה הקרניאלי.
לא זו בלבד, יעילות גבוהה נצפתה בטיפול בנוירופתיה היקפית עם ירידה של 65.5% בכאב ברגליים, בחודש השני לטיפול.

לעומת זאת, אין בספרות עדויות על החלמה מלאה בטיפול תרופתי.

הפחתה של 33% בכאב (מ-8.4 ל-5.6) במתן חומצה אלפא-ליפואית לאחר 10 ימים.
הפחתה של 65.5 בכאב (מ-8.4 ל-2.9) בתום טיפול בן 60 ימים.

כל סוכרתי, במיוחד אם אינו מאוזן לאורך זמן, עלול לסבול מסיבוכים של המחלה ומהופעת נוירופתיה סוכרתית.
שכיחות התופעה היא בקרב כ- 50% מן החולים.

הדרך הטובה ביותר למנוע נוירופתיה סוכרתית היא שמירה על רמות מאוזנות של סוכר בדם, הקפדה על דיאטה מאוזנת, פעילות גופנית קבועה ונטילה של נוגדי-חמצון ובעיקר חומצה אלפא- ליפואית.

חומצה אלפא-ליפואית היא החומר היחיד אשר הוכח כמטפל בנוירופתיה סוכרתית ומשפר את התסמינים המטרידים (כאב, צריבה, נימול וחוסר תחושה) כבר לאחר שלושה שבועות של שימוש קבוע.

חומצה אלפא-ליפואית כתוסף-תזונה נספגת ביעילות ועוברת פירוק מהיר ופינוי מן הפלסמה ומהרקמות ועל-כן מומלץ לחלק את נטילת התוסף למספר פעמים במשך היום.

הנחיות: 1-3 טבליות ביום, עם הארוחה

טיפול מומלץ :
:
שלושה שבועות ראשונים: טבלית אחת, 3 פעמים ביום, כ- 30 דקות לפני הארוחה.
לאחר שלושת השבועות הראשונים: טבלית אחת ביום, 30 דקות לפני ארוחת הבוקר.

משקל נקי: 51 גרם
תיאור

פרטים

וירוגארד נוגד-חמצון רב-עוצמה המנטרל רדיקלים חופשיים הגורמים לנוירופתיה סוכרתית. תורם להפחתה במינון התרופתי הנדרש לאיזון רמות הסוכר בדם. רכיבים: כל טבלית של Guard Neuro מבית SupHerb מכילה: חומצה אלפא-ליפואית 600 מ"ג חומצה אלפא ליפואית מיוצרת בכבד, וכמויות מזעריות ממנה מתקבלות ממזונות מהחי ומהצומח. מחקרים הוכיחו את יעילותה באיזון סוכרת ובהגנה על הגוף מפני נזקיהם של חומרים מחמצנים מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות מצביעים על קשר בין החומצה האלפא ליפואית והטיפול בסימפטומים של נוירופתיה סוכרתית. נוסף לכך, בהיותה נוגד חימצון יעיל, חומצה אלפא ליפואית עשויה לסייע בריפוי מגוון מצבים. המושפעים מנזק חימצוני האם חומצה אלפא ליפואית עוזרת לטיפול בסוכרת? החומצה האלפא ליפואית משמשת לטיפול והפחתה של סימפטומים הקשורים לנוירופתיה סוכרתית ולפגיעה בתאי עצב. הטיפול באמצעות תוסף חומצה אלפא ליפואית נמצא במחקרים כבטוח לשימוש ואינו גורם לתופעות לוואי, וניתן לשלבו בטיפול הקיים בסוכרת תוך כדי שיפור איכות החיים של המטופלים. • חולי סוכרת שנטלו תוסף חומצה אלפא ליפואית מדי יום, הראו שיפור משמעותי בעבור סימפטומים נוירופתים, הכוללים כאב ותחושת בערה. כך עולה ממחקר בשנת 2006 לדברי החוקרים, נרשמה ירידה של עד 50 אחוזים בסימפטומים אלו בקבוצה שקיבלה את התוסף בהשוואה לקבוצת הביקורת נוירופתיה סוכרתית היא פגיעה במערכת העצבים, המהווה אחד מן הסיבוכים השכיחים ביותר בקרב חולי סוכרת. הפגיעה במערכת העצבים נגרמת כתוצאה מרמות גבוהות של סוכר בדם (היפרגליקמיה), מצב שכיח בקרב סוכרתיים רבים. מצב זה של היפרגליקמיה מוביל לנזקים עיצביים רבים ופגיעה בכלי הדם, עקב עלייה ברמת ייצור רדיקלים חופשיים ו/או ליקוי במנגנון ההגנה הטבעי בגוף של נוגדי החמצון, מצב המכונה סטרס או עקה חמצונית. נוירופתיה סוכרתית גורמת לסבל רב, לפגיעה באיכות חייהם של חולי סוכרת, ולעלייה בשיעורי התמותה. נוירו-גארד הצעה לשימוש 1-3 טבליות ביום, עם הארוחה. שלושה שבועות ראשונים: טבלית אחת, 3 פעמים ביום, כ- 30 דקות לפני הארוחה. לאחר שלושת השבועות הראשונים: טבלית אחת ביום, 30 דקות לפני ארוחת הבוקר. תלונות אופייניות לנוירופתיה סוכרתית פגיעה במערכת התחושתית (חום, קור, כאב) פגיעה בעיקר בעצבים ההיקפיים האחראיים על תנועות השרירים ברגליים פגיעה בעצבים האחראיים על פעילותם של האיברים הפנימיים: מערכת העיכול: חוסר תנועתיות של המעי, עצירות ושלשול וחוסר ספיגה. מערכת השתן: מתן שתן מערכת המין: אימפוטנציה כלי הדם: לחץ דם נמוך בעמידה, סחרחורות והתעלפויות. NAC: נוירופתיה אוטונומית של הלב תורמת לאוטם שריר הלב, קצב לב לא סדיר ומוות פתאומי (5). כמעט כל סיבי העצבים בגוף, ויתרה מזו כל איבר מערכתי בגוף המקבל עצבוב לתפקודו, מועדים ללקות בפתולוגיה. תסמינים אופיינים לנוירופתיה סוכרתית: עם התסמינים נימנים צריבה ואי-נוחות ברגליים, כיבים יבלות וזיהומים. למעשה נוירופתיה סוכרתית אחראית ל%57-05% מכריתות הגפיים המבוצעות כיום עקב התפתחותם של כיבים מזוהמים. בעקבות הפגיעה במערכת התחושתית קיימת סכנת פציעה או חבלה ברגל מבלי שתהא לחולה כל תחושת כאב, ועל-כן חשוב ביותר לחולי סוכרת לבדוק את כפות הרגליים יום יום ולהימנע מללכת יחפים. הגורמים לנוירופתיה סוכרתית: רמות גבוהות ומזיקות של סוכר בדם ותנודות ברמות הסוכר בדם, שאינן מאוזנות תרופתית גורמות לכך שהמולקולות העודפות של סוכר בדם מגיבות עם חומרים שונים בגוף, דוגמת מצבי גליקציה, בהם נקשרות מולקולות סוכר לחלבונים בדם ויצירת AGEs products) end noitacylG), פוגעות בתפקודם וגורמות לייצור מוגבר של רדיקלים חופשיים. רמה גבוהה זו של רדיקלים חופשיים גורמת לנזקים לכלי הדם, לעצבים ולרקמות שונות בגוף. כתוצאה מתהליך זה נוצרת פגיעה במערכת העצבים ההיקפית. הספרות הרפואית מתייחסת לנוירופתיה סוכרתית כסיבוך של אי-תקינות בכלי הדם הקטנים או כמחלה נוירו-וסקולרית המתבטאת בפגיעה באספקת הדם (noisufrepopyh) למערכת העצבים הגורמת לאיסכמיה עצבית. אין כיום תרופה המטפלת בנוירופתיה סוכרתית והטיפול מתמקד בהקלה על הסימפטומים באמצעות תרופות משככות כאב, תרופות נוגדות-דיכאון ואנטי-אפילפטיות בעלות תופעות לוואי רבות. אודות הרכיבים: חומצה אלפא-ליפואית, המכונה גם Thioctic acid, היא רכיב-תזונה ייחודי בעל חשיבות רבה כנוגד-חמצון רב-עוצמה. חומצה אלפא-ליפואית מסונתזת במיטוכונדריה של צמחים, בע"ח ובבני -אדם. רכיב טבעי זה משתתף בתהליכים אנזימטיים, בתהליכי הפקת אנרגיה באמצעות מטבוליזם של פחמימות סוכרים ושומנים במיטוכונדריה - "תחנת הכוח של התא", ומאפשר קיום מעגל קרבס. באופן נורמלי קולטים התאים חומצה אלפא-ליפואית, מחזרים אותה לצורת חומצה דיהידרו- ליפואית ומפרישים אותה חזרה למחזור הדם. צורה מחוזרת זו של החומצה האלפא-ליפואית בעלת פוטנציאל נוגד-חמצון גבוה במיוחד, מנטרלת רדיקלים חופשיים ואף מחזרת ויטמינים ונוגדי-חמצון נוספים בגוף (גלוטתיון פרוקסידאז) מצורתם המחומצנת לצורתם הפעילה (המחוזרת). נוסף על כך,מעלה חומצה אלפא-ליפואית את רמות הגלוטתיון בתוך התאים, על-ידי עלייה בספיגת ציסטאין לתוך התא (המשמש חומר מוצא לסינתזת גלוטתיון). חומצה אלפא ליפואית מופיעה ב- 2 איזומרים אופטיים: R-alpha ו-alpha-S. R-alpha הצורה הטבעית בצמחים ובבע"ח, היא הצורה היחידה המתפקדת כקופקטור בתהליכים אנזימטיים במיטוכונדריה. זו הצורה העוברת חיזור (פי 28 יותר מצורת S-alpha-ה ) DHLA-ל בעל פעילות נוגדת-חמצון חזקה ביותר. צורת ה- R-alpha זמינה ביולוגית יותר S-alpha-המ בנטילה פומית. חומצה אלפא-ליפואית על שתי צורותיה, יכולה ליצור מבנים יציבים (כילציה) עם מתכות מעבר כגון ברזל ונחושת המהוות בעצמן זרזים בתהליכי החמצון. נוסף על-כך, משמשת חומצה אלפא- ליפואית לטיפול בהרעלת מתכות כבדות ולתהליכי דה-טוקסיפיקציה. בזכות היותה מולקולה קטנה ובזכות המבנה המיוחד שלה, חומצה אלפא-ליפואית מסיסה גם בפאזה מימית וגם בפאזה שומנית ועל-כן מסוגלת לחדור לכל מערכות הגוף. לחומצה אלפא-ליפואית ערך רב בטיפול בחולי סוכרת, זאת בזכות השפעתה נוגדת-חמצון רבת העוצמה המגנה במצבי סטרס חמצוני. הטיפול בחומצה אלפא-ליפואית מוביל לשיפור במטבוליזם של סוכרים, לירידה בגליקציה של חלבונים, לשיפור בזרימת הדם לעצבים היקפיים והיא אף מעודדת שיקום של ההולכה בסיבי העצב. כמו-כן, תורמת חומצה אלפא-ליפואית להגברת רגישות התאים לאינסולין ומסייעת לקליטה יעילה יותר של הגלוקוז בתאים. מעצם היותה רכיב-תזונה בטוח לחלוטין לשימוש ניתן לתת אותה במינונים גבוהים לטיפול בחולים סוכרתיים לשיפור קליטת הסוכר בתאים ולטיפול בנוירופתיה סוכרתית. עדויות מחקריות: שני מחקרים רבי-היקף, האחד משנת 1999 והשני משנת 2004 ואשר התפרסמו בכתב העת המוביל בתחום - Medicine citebaiD, בדקו את יעילות ובטיחות השימוש בחומצה אלפא-ליפואית בחולי סוכרת סוג 2 הסובלים מפולינוירופתיה ותסמיניה. הנחקרים קיבלו חומצה אלפא-ליפואית 600 מ"ג או פלסבו למשך שלושה שבועות. במהלך המחקר נבדקו תסמינים נוירופתיים ברגליים כגון כאב, צריבה, ותחושת נימול. תוצאות שני המחקרים מראות כי חומצה אלפא-ליפואית במינון של 600 מ"ג משפרת תסמינים וחסרים הנגרמים כתוצאה מפולינוירופתיה ללא תופעות לוואי. הטבה ראשונית בכלל התסמינים נצפתה כבר אחר 8 ימים! ממסקנות המחקרים עולה כי נטילה יומית של 600 מ"ג חומצה אלפא-ליפואית בטוחה לשימוש ומיטיבה משמעותית עם תסמינים וחסרים של נוירופתיה בקרב חולים סוכרתיים הסובלים מפולינוירופתיה. ממחקר אקראי כפול סמיות אחר אשר בוצע בחולי סוכרת סוג 2, עולה כי נטילה של חומצה אלפא-ליפואית במינון של 1,800 מ"ג במשך 19 יום, הביאה לשיפור בכלל התסמינים בכף הרגל. מספר מחקרים הראו כי לחומצה אלפא-ליפואית פעילות מגנה על תאי העצב (Neuroprotective) ופעילות ליצירת תאי עצב (Neuroregenerative). במחקר שנערך במרכז האוניברסיטאי הרפואי בבולגריה בדקו את השפעת הטיפול בחומצה אלפא-ליפואית בחולים במונונוירופתיה של עצב הראייה הקרניאלי ופגיעה בעצבים הפריפריים. מן המחקר עולה כי מתן תוך-ורידי של חומצה אלפא-ליפואית משך 10 ימים במינון של 600 מ"ג ליום, ובהמשך נטילה פומית של 600 מ"ג ליום משך 60 יום, הביא להחלמה מלאה בסימפטומים של מונונוירופתיה של עצב הראיה הקרניאלי. לא זו בלבד, יעילות גבוהה נצפתה בטיפול בנוירופתיה היקפית עם ירידה של 65.5% בכאב ברגליים, בחודש השני לטיפול. לעומת זאת, אין בספרות עדויות על החלמה מלאה בטיפול תרופתי. הפחתה של 33% בכאב (מ-8.4 ל-5.6) במתן חומצה אלפא-ליפואית לאחר 10 ימים. הפחתה של 65.5 בכאב (מ-8.4 ל-2.9) בתום טיפול בן 60 ימים. כל סוכרתי, במיוחד אם אינו מאוזן לאורך זמן, עלול לסבול מסיבוכים של המחלה ומהופעת נוירופתיה סוכרתית. שכיחות התופעה היא בקרב כ- 50% מן החולים. הדרך הטובה ביותר למנוע נוירופתיה סוכרתית היא שמירה על רמות מאוזנות של סוכר בדם, הקפדה על דיאטה מאוזנת, פעילות גופנית קבועה ונטילה של נוגדי-חמצון ובעיקר חומצה אלפא- ליפואית. חומצה אלפא-ליפואית היא החומר היחיד אשר הוכח כמטפל בנוירופתיה סוכרתית ומשפר את התסמינים המטרידים (כאב, צריבה, נימול וחוסר תחושה) כבר לאחר שלושה שבועות של שימוש קבוע. חומצה אלפא-ליפואית כתוסף-תזונה נספגת ביעילות ועוברת פירוק מהיר ופינוי מן הפלסמה ומהרקמות ועל-כן מומלץ לחלק את נטילת התוסף למספר פעמים במשך היום. הנחיות: 1-3 טבליות ביום, עם הארוחה טיפול מומלץ : : שלושה שבועות ראשונים: טבלית אחת, 3 פעמים ביום, כ- 30 דקות לפני הארוחה. לאחר שלושת השבועות הראשונים: טבלית אחת ביום, 30 דקות לפני ארוחת הבוקר. משקל נקי: 51 גרם
מידע נוסף

מידע נוסף

מק"ט 72900013464279
יצרן סופהרב
סוג המוצר לא
סוג הנחה לא
סקירות