מגנזיום

חשיבות המגנזיום ציטראט לגופינו

הוא אחד המינרלים החשובים ביותר בתפקודו של הגוף וביחד עם סידן ואשלגן הוא תורם רבות לחיזוק עצמות השלד ושמירה עליהן יציבות, עמידות, בריאות וחזקות. הרי מערכת השלד היא הבסיס להיותו של הגוף כולו חזק, ישר, איתן ובריא ומכאן החשיבות העצומה של צריכת מזונות המכילים את המינרלים המהותיים האלה.

למגנזיום ציטראט יכולת ספיגה גבוהה ביותר בסביבה לא חומצית, מה שנותן לו את היתרון בעבודה במגוון אזורי הגוף השונים, והוא הינו אחד המינרלים המומלצים ביותר על ידי אנשי המקצוע.

 

יתרונות מגנזיום ציטראט, ומגנזיום ציטראט משולב עם ויטמין B6

כפי שציינו הוא בעל יכולת ספיגה גבוהה, והציטראט עצמו שהינו צורה אורגנית של סידן שקשורה לחומצת ציטראט, היא הטובה ביותר לספיגת מגנזיום בגוף בסביבה שאינה מספיק חומצית כגון מערכת העיכול של אנשים בגיל השלישי.

מגנזיום ציטראט משולב ויטמין חוסך תהליכי פירוק והטמעה מיותרים בגוף וחוסך לנו הוצאת אנרגיה מיותרת. בנוסף הוא הוכח כיעיל למניעת אבנים בדרכי השתן ובכליות ובעל תופעות לוואי מאוד נמוכות. בנוסף לצריכת מזונות המכילים מגנזיום ציטארט ישנה אפשרות לצרוך את אותו כתוסף תזונה חיצוני, וכאשר מחפשים תוסף בעל יכולת ספיגה מעולה הרי שתצורתו היא המתאימה ביותר.

 

התרשמו ממבחר המוצרים:

מגנזיום אפ - אלטמן

                   מגנזיום אפ - אלטמן

 

מגנזיום ציטראט - סופהרב

                 מגנזיום ציטראט - סופהרב

 

מגנזיום ציטראט 200 מ"ג - סולגאר

            מגנזיום ציטראט 200 מ"ג - סולגאר

             מגנזיום בתוספת ויטמין B6 

      למוצרים נוספים כמו מגנזיום B6 לחץ כאן

 

נטילת מגנזיום ויטמין B6

כאשר שוקלים את האפשרות של נטילת מינרל מגנזיום ציטראט חשוב לבחור את הדרך הטובה ביותר אשר באמצעותה יוכל הגוף להפיק את מירב התועלת. כאשר בוחרים בתרכובת של מגנזיום ציטראט עושים זאת מפני שמבינים ומקבלים מידע שבתצורה זו הוא יכול  לעבור דרך חומציות הקיבה והספיגה שלו בגוף יעילה וטובה הרבה יותר.

המגנזיום בצורתו זו גם מסייע במגוון תהליכים נוספים כמו הפחתת תופעות לוואי של תסמונת קדם וסתית, איזון מצבים של יתר לחץ דם, בריחת שתן ואיזון סוכרת.

בנוסף מגנזיום ציטראט בשילוב ויטמין B6 הוא חיוני ביותר לתפקוד תקין של תאים בגופנו, הוא הינו מרכיב בפעילות של אנזימים בגופנו האחראים לתהליכים של חיזוק ושמירה על מבנה עצמות, ויסות שרירים, וויסות לחץ הדם מה ששומר של פעילות לב תקינה ואחידה.

 

איך מחליטים על נטילת מגנזיום ציטראט?

כאמור, על פי המצב הבריאותי ניתן לשקול האם תוסף תזונתי כלשהו עשוי לסייע במצבי חולי, סבל או כתמיכה לטיפול רפואי קונבנציונלי. חנות טבע נט מנוהלת על ידי צוות של נטורופתים מקצועיים ומנוסים אשר יש להם ידע וניסיון רבים בתחום של תוספי תזונה ומגנזיום ציטראט במגוון סוגיו והם יכולים לתת ייעוץ מקיף הן אודות מינרלים, ויטמינים ותוספי תזונה נוספים המיועדים לטיפול או הקלה על מגוון מצבים בריאותיים. מגנזיום בתרכובת ציטראט הוכח ככזה שאינו גורם לאבנים בכליות ולכן הוא בטוח ונוח מאד לשימוש.

חשוב מאד להיוועץ באיש מקצוע בטרם מתקבלת ההחלטה הקשורה בנטילת תוספי תזונה. כך אפשר לקבל את כל המידע החשוב ולשקול על פי התמונה הכוללת של כדאיות או סיכון לנזק אפשרי. חשוב מאד לוודא מהן רמות מגנזיום ציטראט בדם בטרם מתחילים ליטול אותו כתוסף תזונה חיצוני על מנת שלא לגרום נזק לגוף או להחמיר את המצב הקיים.

 

כיצד נדע האם יש לנו חסך במינרל?

על פי מחקרים רבים, ישנה הוכחה שנטילת מגנזיום ציטראט בארץ הינה בחוסר, והמודעות וההכרה שלו הם נמוכים מאוד. למגנזיום ישנה נטייה להפרשה מהגוף בזיעה ובשתן כאשר רמות האדרנלין גבוהות, כאלה מצבים בהחלט רלוונטים אלינו בארץ במיוחד כאשר אנו נתונים ללחץ וחום רב.

חוסר במגנזיום ציטראט / מגנזיום ויטמין B6 או מגנזיום בשילוב ויטמינים אחרים יכול לגרום לסימפטומים של עייפות וחולשה כללית, כאבי ראש ומיגרנות, בחילות מרובות, חוסר בתאבון, התכווצויות בלתי רצוניות של שרירים, עצבנות והפרעות בזיכרון.

כמו כן חוסר רציני במגנזיום יכול אף לגרום לאבנים בכליות ובדרכי השתן, ירידה בלחץ הדם והפרעות בקצב הלב.

 

להתייעצות עם נטורופת מוסמך לחצו כאן

לעוד מבחר מינרלים וויטמינים לחצו כאן