שמן פשתה

מקורות שמן פשתה

שמן הפשתה מופק מזרעי פשתה בנכבשים בתהליך של כבישה קרה נחשב למקור הצמחי הטוב ביותר של חומצות חיוניות מסוג אומגה 3, 6 ו- 9 בצורה הזמינה לספיגה על ידי הגוף.

הפשתה היא צמח אורגני ממשפחת הפשתיים, שצומח בדרך כלל באזורי ים התיכון. כאשר השמן מופק ממנו נוצר ריכוז גדול מאוד של חומצות. מדובר בחומצות חשובות ביותר לתפקודו התקין של הגוף ומכיוון שהגוף לא מייצר אותן בעצמו חובה לצרוך אותן ממקור חיצוני ולספק לגוף את הכמות הנדרשת. שמן פשתה מסייע רבות לשמירה על בריאותו של עור הגוף, על הגמישות שלו ועל המראה הזוהר והחי שלו, בעיקר בעונת החורך המלווה בדרך כלל ביובש רב העלול לגרום לגירויים וסדקים בעור.

בנוסף להיותו מקור איתן לאומגה 3 ו 6 שמן שפתן גם מציע איזון וסינרגיה בין שתי החומצות האלו ומאפשר להן לפעול ביחד, ובסנכרון לספיגה טובה יותר ותוצאות טובות. שמן פשתן בנוסף עשיר במגוון של ויטמינם החיוניים לגופנו כמו ויטמין A, ויטמין E, ויטמין B ועוד הרבה הידועים בתהליכי חידוש תאים. 

 

לרכישה מהירה בחרו:

שמן זרעי פשתה 1250 100 כמוסות - סולגאר

שמן זרעי פשתה 1250 100 כמוסות - סולגאר

 

 יעילותו של שמן פשתה

מעבר לשמירה על תקינות מראה העור, מסייע שמן פשתה גם במגוון תהליכים אחרים המתרחשים בגוף על בסיס יומיומי וקבוע, כמו למשל - תהליכים במערכת לב ריאה, שמירה על איזון רמת השומנים בדם ויש לו יכולת לווסת ולהוריד את לחץ הדם למדדים התקינים הדרושים. שמן פשתה גם תורם לעבודה תקינה של הכליות, מסייע בעזרה להפחתת תסמינים במערכת הנשימה כמו אסטמה ועוזר גם לעיתים להיפטר מצרבות.

בנוסף לאלה, נשים רבות נוטלות כמוסות המכילות את השמן על מנת להקל על תופעות הורמונליות נשיות כמו תופעות לוואי המתרחשות בגיל המעבר, תסמונת קדם וסתית או חוסר איזון הורמונלי. כמו כן שמן פשתה עוזר גם לשמירה על מראה צעיר, בכך שהוא כושר על מצב העור ושיער ועוזר למצבי רוח וכושר ריכוז.

לקריאת מאמר על 10 היתרונות של שמן פשתה לחץ כאן

 

למי הוא יכול להועיל?

כמו במצב של התלבטות בנוגע לנטילת תרופה או כל תוסף מזון אחר - מומלץ מאד להבין לעומק מה תפקידו של התוסף המדובר, באילו מצבים הוא מתאים והאם הוא עשוי לסייע במקרים כאלה ואחרים. לצורך כך חשוב מאד ליצור קשר עם איש מקצוע על מנת לקבל את כל המידע הדרוש. חברת טבע נט הינה חברה המנוהלת על ידי צוות מנוסה של נטורופתים אשר יכולים לתת את המענה הדרוש, לענות על שאלות ולסייע לכל פונה לקבל את ההחלטה הנכונה בנוגע לנטילת שמן פשתה.

לאחר שמקבלים את המידע הדרוש קל יותר להבין האם כדאי להשתמש בשמן זה או שאולי עדיף לפנות לכיווני טיפול או הקלה אחרים. אין ספק שכאשר מתקבל מידע מאנשי מקצוע מנוסים בעלי ניסיון רב כמו למשל נטורופתים, תזונאים ורופאים. אין ספק שקל יותר להבין ממה מורכבות הכמוסות, ומהי הדרך היעלה ביותר לשימוש שמן פשתה, ומתי מומלץ לצרוך אותן באופן יעיל ובטוח. 

אחת הדרכים בטיפול שמן פשתן היא בעזרת שילוב תזונה מיוחדת, עם דגשים על פעילות גופנית, מנוחה מספקת ושמירה על חשיפה מתונה לשמש. התזונה יכולה להתאפיין בהימנעות אכילה של סוכרים מסויימים, שומנים מן החי, שימורים או גם לעיתים כול סוג קיים של בשר, ולהתחיל לאכול יותר ירקות, פירות, אגוזים, ומוצרי חלב העשירים בחומצות אמינו שמגיבים מעולה לשמן פשתה, הופכים אותו למסיס במים ובכך גורמים לו לספיגה מהירה יותר בתוך תאי הגוף.

כפי שציינו מקודם לפני כול שינוי קיצוני בתזונה כזאת או אחרת חשוב להתייעץ עם הגורם המוסמך לכך.

לפרטים נוספים על מגוון ויטמינים