האם מחסור בוויטמין b12 גורם לנשירת שער?

ויטמין b12 הוא אחד הוויטמינים החשובים ביותר לשם תפקודו התקין של גוף האדם. הוויטמין לוקח חלק במגוון תהליכים, בניית תאים ויש לו קשר הדוק גם ליצירת ה- DNA האנושי. ללא ויטמין זה עלולים תהליכים שלא להתרחש כלל – מה שיגרור באופן מידי ומהיר לתסמינים שיכולים אפילו לסכן חיים. חשוב מאד לעקוב אחרי הערכים של ויטמין זה בדם ולוודא שאף פעם אין ממנו מחסור. במידה ומתעורר חשד לחוסר בו – חשוב מאד לבצע בירור רפואי מעמיק ולטפל בבעיה ללא עיכוב.

 

B12 MAX ACTIVE - מקס אקטיב - אקוסאפ       

 

    

                 B12 עם חומצה פולית - פלוריש

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

להתרשמות ממבחר מוצרים של ויטמינים B12

אחד התסמינים הידועים והנפוצים ביותר למחסור בוויטמין b12 הוא נשירת שיער. ישנן דרגות שונות לנשירה ואצל כל אחד היא יכולה להופיע בדרך שונה אך אי אפשר שלא לשים לב שהיא מתרחשת וחשוב מאד לטפל בה בזמן. הנשירה יכולה להופיע בעת חפיפת השיער במקלחת, בזמן סירוק השיער על ידי מברשת או מסרק וכמובן במגע קל בשיער. יש אנשים ששמים לב לשערות שנושרות ונשארות על הכרית במיטה או על הספה. מכיוון שיש לא מעט גברים ונשים אשר ממילא סובלים מדרגה כזו או אחרת של נשירת שיער – חשוב שהם ישימו לב לשינוי בנשירה וייתנו על כך את הדעת.

 

טיפול במחסור בוויטמין B12

 

כאשר מאבחנים את המחסור בוויטמין (בין אם האבחנה מתבססת על נשירת השיער ובין אם על תסמינים אחרים) יש לטפל בחוסר באופן מידי. כיום ניתן ליטול תוספי תזונה מלאכותיים וכך להחזיר לגוף את מה שחסר לו ומפריע לו בתפקוד היומיומי. אם אכן מדובר בחוסר בוויטמין b12 ניתן ליטול תוספים המכילים רק את הוויטמין הזה או לבחור במולטי ויטמין המכיל גם ויטמינים ומינרלים נוספים.

 

רוב תוספי התזונה מכילים חומרים ומרכיבים המסייעים לספיגת הוויטמינים בגוף ומשפרים את קבלתם על ידי הגוף. חשוב לדעת שכדאי לבצע בדיקות דם מדי פעם גם בעת נטילת התוספים על מנת לעקוב אחר הנתונים ולוודא שהגוף מקבל את הדרוש לו לשם תפקוד תקין ובריא. מומלץ לבצע בדיקות גם בשגרה על מנת להיות בטוחים שתמיד יש ערכים טובים, בטוחים ותקינים של מרכיבים חיוניים בדם.