ויטמין A והשפעותיו על מערכות הגוף

 

הוויטמינים הם חומרים רבים ומגוונים שהגוף חייב לצרוך ולקבל ממקורות חיצוניים על מנת לתפקד באופן תקין ולהיות בריא, חזק ועמיד. המכנה המשותף בין כל הוויטמינים הוא חוסר היכולת של הגוף לייצר אותם בעצמו – אך במקביל – חוסר היכולת של הגוף לתפקד באופן תקין בהיעדר הוויטמינים. ברוב המקרים נדרשות לגוף כמויות מזעריות בלבד של הוויטמינים השונים על מנת לוודא ערכים תקינים שלהם בגוף ותפקוד תקין של שלל המערכות והאיברים.

ויטמין A יבש 5,000 יחב"ל 100 טבליות - סולגאר

 

ויטמין A הוא ויטמין מהותי במיוחד והוא לוקח חלק במגוון רחב של תהליכים חשובים בכל הגוף – העור, מערכת הראייה ועיניים, רקמות פנימיות המגנות על איברים פנימיים וחיזוק המערכת החיסונית. בכל תחום מתחומים אלה יש לוויטמין לא רק השפעה מיטבית אלא הכרחית לצורך קיום תקין ובריא של התהליכים הנדרשים לגוף והתומכים בתהליכים אחרים הן באותה המערכת או במערכות אחרות סמוכים העובדות בשיתוף פעולה. כאשר ישנו בגוף חוסר בוויטמין זה ישנם כמה וכמה תסמינים שמעידים על כך וחשוב לדעת עליהם ולשים אליהם לב.

 להמשך קריאה על ויטמין A ומעבר לחנות לחץ כאן

צריכת ויטמין A במזון

 חשוב לדעת שאת הוויטמין ניתן לצרוך דרך שלל מזונות מגוונים המגיעים הן ממקור צמחי והן מהחי. כך ניתן לשלב בתפריט היומי והשבועי צריכה מספקת של ויטמין A ממגוון מקורות וכך לוודא ספיגה טובה ויעילה שלו בגוף. הוויטמין אחראי על מערכת הראייה בכלל וכל מנגנון ראיית הלילה בפרט ויש לו חשיבות גבוהה ביצירת ריריות העוטפות את איברי מערכת העיכול ומערכת הרבייה בתוך הגוף פנימה. לוויטמין A יש גם תפקיד בשמירה על מראה ובריאות העור וכאשר ישנו חוסר בוויטמין זה יהיה העור בכל הגוף יבש ומגורה.

חוסר בוויטמין A עלול לבוא לידי ביטוי בקרנית ולחמית עין יבשות ועכורות, בהחלשת מערכת החיסון ואצל תינוקות וילדים צעירים יכול לגרום החוסר לעיכוב בגדילה התקינה ובהתפתחות. חשוב מאד להתייחס לתסמינים אלה מיד כשהם מתגלים על מנת לטפל בחוסר הוויטמין ולדאוג לאספקה מיידית ומהירה שלו בחזרה לגוף. מדי פעם חשוב לבצע בדיקות דם וכך לוודא שהערכים של הוויטמין בגוף תקינים.

לפרטים על כלל הויטמינים