כורכום וקישורו למחלת הסרטן

 

הכורכום מציג בשנים האחרונות מחקרים שמוכיחים שהוא בעל תכונות שעוזרות למנוע גידול סרטני כלשהו בגוף. כמו כן הוא מסייע למניעה בהתפשטות גרורות ובסיוע במצב של כימותרפיה. לכן לא סתם קיימת התעניינות רבה שרק גוברת כל העת בתבלין המיוחד הזה שהתגלה כתרופה טבעית שמסייעת בריפוי מחלות חשוכות מרפא. 

הכורכום, הוא תבלין שנפוץ באסיה משתמשים בו כבר מאות שנים ברפואה ההודית והסינית. מלבד השימוש בכורכום למניעה או לסיוע במחלות, אנשים רבים נוטים להשתמש בו כטיפול בבעיות שהן נמצאות במערכת העיכול, או בכאבי ראש, בעיות בדרכי הנשימה דלקות רבות, דכאון קליני ועוד מצבים רבים ואחרים.

 

תמצית שורש כורכום 60 כמוסות - סולגאר

כורכום IHERBS שישים כמוסות CURCUM C3 COMPLEX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אז איך הוא מסייע צמח הכורכום על הגוף?

הכורכומין שנמצא בקנה של שורש הצמח הכורכום הוא נמנה עם הכורכומונואידים, מה שמקנה לו את הצבע הצהוב העז הוא למעשה החלק הפעיל בצמח, יש בו חומרים עשירים באנטי-אוקסידנטים והוא עשיר בסגולות אנטי דלקתיות. מחקרים מראים גם שהוא משפיע על תופעות שמלוות לסרטן כמו במצב של חוסר תיאבון הוא מעודד תיאבון, במצבים של ירידה במשקל הוא עוזר לעלות במשקל, ברגע שהתיאבון מתגבר. במצבי עייפות הוא מעורר אנרגיה, ממגר דיכאון ומוריד מצבי חרדה, מפחית בכאבים ועוד.

יתרונותיו במחלת הסרטן

מחקרים מוכיחים שהכורכומין עוצר באופן ישיר את ייצורו של אותו גורם מסרטן, ומצליח לגרום לחלק מהתאים להפסיק להתפתח ולחזור לתאים הנורמליים והבריאים שהיו קודם. וכך הוא מונע היווצרות של גרורות. בעוד מחקרים בדקו באופן נרחב ומקיף ובאמצעות ניסיונות מעבדה שונים ודגימות כנגד סוגי הסרטן כגון סרטן הערמונית, הריאות, סרטן הכבד, סרטן השד, סרטן המעי הגס ועוד.

להלן מניעים שהוכיחו כי הכורכום מסייע להם:

- עצירה של ייצור גנים מסוימים שגורמים למחלת הסרטן.

- מונע התרבות וגדילה של תאים סרטניים. 

- מונע הפיכה של תאים בריאים ותקנים לתאים סרטניים. 

- מסוגל להרוס ולהחזיר את התאים הסרטניים לקדמותם.

- מונע התפשטות של הגידול לאיבר נוסף.

- מונע אספקת דם לתאים סרטניים שזקוקים להמשיך כדי להתפשט וליצור גרורות.