האם כדאי לקחת מולטי ויטמין

בשנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגוברת לתחום של תזונה נכונה, ניהול אורח חיים בריא והימנעות ממזונות שעלולים לפגוע בבריאות כמו מזון מתועש, ריבוי מלח במזון ובדיקה יסודית של מרכיביו של כל מוצר מזון בטרם רכישתו וצריכתו. בנוסף קיימת מודעות גבוהה מאד לתחום של מוצרים המכונים תוספי מזון – כלומר טבליות, כמוסות או סירופ של חומרים הניתן לספק לגוף ממקורות חיצוניים וכך לוודא שהגוף מקבל את מה שהוא צריך על מנת לתפקד בצורה תקינה, נכונה ויעילה.

מולטי ויטמין ®VM-75 טבליות - סולגאר

אחד המוצרים המובילים והנפוצים ביותר הוא מולטי ויטמין. כפי שניתן להבין מהשם של המוצר – מדובר בשילוב של לא מעט ויטמינים ומינרלים הדרושים לגוף לצריכה יומיומית ומהותיים במיוחד לשם קיום ותפקוד תקינים. מולטי ויטמינים ניתן להשיג כיום כאלה המתאימים לקהלי יעד שונים – נשים בהיריון, גברים, בני נוער וילדים. המינונים כמובן יהיו שונים שכן לכל אוכלוסייה ישנן דרישות אחרות ומינונים אחרים המתאימים. מינון של ויטמין כזה או אחר למבוגרים לא יתאים לילדים ולכן חשוב להתאים את המוצר למי שאמור לצרוך אותו.

 

מבחר מוצרי מולטי ויטמין

תכונות חשובות של מולטי ויטמין

למרות שניתן לרכוש וליטול מולטי ויטמין באופן חופשי וללא מרשם רופא – חשוב מאד להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך בטרם מחליטים ליטול מולטי ויטמין ללא קשר לסיבה אשר בגינה מעוניינים בכך. גורם רפואי זה יכול להיות רופא או דיאטנית ומומלץ שהם יקבלו תוצאות עדכניות של בדיקות דם בטרם ייתנו את ההמלצה שלהם. באופן גורף וכללי ניתן לומר שאין סכנה בנטילת מולטי ויטמין אך לעולם אין לדעת האם אדם זה או אחר לא יסבול מתופעות לוואי שלא ניתן לדעת עליהן מראש.

המינונים הקיימים במוצאי המולטי ויטמין כיום אינם גבוהים מדי על מנת שלא לסכן אף אדם המחליט ליטול אותם על דעת עצמו, יחד עם זאת מדובר בוויטמינים ומינרלים אשר מראש המינונים שלהם בגוף מזעריים. לכן חשוב מאד לבצע מעקב אחר הערכים ולבצע בדיקות דם לאחר שמתחילים ליטול מולטי ויטמין וכך לוודא שלא נגרם נזק שלא ניתן להרגיש כלפי חוץ.