איך יש ליטול תוסף סידן לספיגה מקסימלית?

 

סידן הוא מינרל חיוני ביותר להתפתחות וגדילה תקינות של עצמות הגוף ומערכת השלד. ברוב המקרים ניתן לספק לגוף את כמות הסידן הדרושה לו על ידי אכילת מזונות המכילים את הסידן ובמידת הצורך גם על ידי תוספי תזונה שונים. מכיוון שהמינרל הזה כל כך חשוב ואסור להגיע למצב של מחסור בו או של ערכים נמוכים שבו, חשוב מאד לדעת איך אפשר לוודא שהספיגה שלו תהיה מקסימלית, כלומר מה יכול לסייע בשיפור הספיגה, כמו גם מה עלול להפריע לספיגה.

 

מזונות המעודדים את ספיגת הסידן

אם כך, יש להפריד כאמור בין שני נושאים עיקריים - חומרים המסייעים בספיגת הסידן וכאלה המפריעים לכך, כלומר מעכבים את הספיגה שלו בגוף. על מנת לשפר ולייעל את פעולות הספיגה מומלץ לצרוך את המינרל בסמיכות למוצרים המכילים ויטמין C, כמו למשל פירות הדר או מיצים העשויים מפירות אלה. מוצרי מזון נוספים שניתן וכדאי לאכול במקביל לצריכת הסידן הם מזונות המהווים מקור לוויטמין D. פעולות אלה יכולות לסייע רבות לספיגת הסידן בגוף וכך להעלות את המינון שלו.

מזונות המונעים ספיגת סידן

חשוב לא פחות לדעת, להבין ולהכיר את המצבים שבהם צריכה של סוגי מזונות שונים עלולה להפריע לספיגתו של הסידן בגוף עד כדי כך שנטילת התוסף כלל לא תהיה יעילה. בין מצבים אלה ניתן למנות שתיית משקאות מוגזים המכילים קפאין, אכילת מזונות המכילים חומצה אוקסלית (ירקות ירוקים, תרד ובסוגים מסוימים של אגוזים) ומזונות המכילים כמות גדולה של מלח, כלומר של נתרן. כאשר מבינים את המשמעות של צריכת כל סוג מזון אפשר להרכיב תפריט שבזכותו ייספג הסידן בצורה הטובה ביותר ולא ילך לאיבוד מבלי להשפיע על הגוף ועל עצמות השלד, כולל השיניים.

הקפדה על צריכת סידן

חשוב מאד שלא להקל ראש בתפקידו של הסידן בגוף, לעשות כל מה שאפשר על מנת לבדוק מדי פעם את הערכים שלו בגוף ולוודא שצורכים את הכמויות הנכונות והמתאימות לכל אחד על פי המין, הגיל והמצב הגופני שלו. כך אפשר להיות בטוחים שהגוף ימשיך להתפתח כפי שהוא צריך.

 

סידן ציטראט + ויטמין D 60 טבליות - סולגארסידן מגנזיום + ואבץ 100 טבליות - סולגארטבליות סידן ומגנזיום בתוספת ויטמין D3 - סולגארקומפלקס סידן (120 טבליות) ADVANCED CALCIUM COMPLEX - סולגאר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כנסו למידע מפורט על מוצרים סידן ציטראט