האם שמן פשתן מעשיר את השיער

שמן פשתן הוא מקור מצוין לחומצות מסוג אומגה 3 ואומגה 6 הדרושות לשם תפקוד תקין של מערכות הגוף. כאשר החומצות נלקחות בתצורה של שמן נוזלי משתפרת מאד הספיגה של החומצות האלה וכך קל יותר לספק אותן לגוף. בנוסף לחומצות אלה בשמן פשתן מצויים גם ויטמינים מסוג A, E, K ו- B אשר לכל אחד מהם יש תפקיד חשוב מאד ומהותי בשמירה על בריאות הגוף ועל התרחשות תקינה של כל התהליכים בו על בסיס שוטף וקבוע בכל איברי הגוף.

שמן זרעי פשתה 1250 100 כמוסות - סולגאר

 

המראה והתכונות של השיער יכולים להיות המראה של בריאות הגוף. שיער יבש, נושר או בעל קצוות מפוצלים יכול להעיד עם בעיה בריאותית ומהווה תסמין לשלל בעיות או תופעות שמקורן באיברי הגוף השונים. מכאן ניתן להבין שלשמן הפשתן יש תפקיד כפול כאשר מדובר בשיער – האחד – בזכותו ניתן לשקם את מראה השיער ואת הברק והחוזק של כל שערה ושערה והשני – ניתן לעסות באמצעותו את הקרקפת על מנת שהחומצות והמרכיבים הטובים של השמן ייספגו דרך עור הקרקפת.

 

שמן פשתן ושיער בריא

 

כאמור, שיער בריא מעיד על בריאות טובה ועל היעדר בעיות בריאותיות אחרות בגוף. יחד עם זאת, כשם ששמן הפשתן עשוי לסייע לבריאות הגוף כולו – כך גם יש לו השפעות מיטיבות מאד על השיער, החוזק שלו, המראה שלו והברק שלו. תכשירי טיפוח רבים לשיער מכילים שמן פשתן על מנת לעשות שימוש בתכונות הטובות והחיוביות שלו וכך לסייע לכל משתמש לשפר את מראה השיער וכמובן לשמור על שיער בריא, חזק ויפה.

 

חשוב מאד להקפיד על תנאי האחסון של שמן הפשתן, שכן הוא עלול לעבור תהליך חמצון במידה ויהיה תחת קרני שמש ישירות. זו הסיבה שלא מומלץ לרכוש בקבוקים גדולים של השמן אלא להסתפק בכמויות קטנות בכל פעם. זו גם הסיבה שבגינה משווק השמן בבקבוקים כהים. מומלץ לאחסן את השמן במדפים פנימיים ורחוק מחלונות. כך יאריך השמן ימים והשפעותיו הטובות לא תתקלקלנה. שמירה על רכישת שמן איכותי ברמה גבוהה תבטיח בריאות שיער לאורך זמן.