חשיבות המגנזיום לגוף האדם

המגנזיום הוא מינרל המצוי באופן טבעי בקרקע ובמינים רבים של מזונות. הוא חיוני וחשוב לתפקוד תקין של גוף האדם גם כאשר הוא נצרך בכמויות מזעריות בלבד. בשנים האחרונות, בשל ההתגברות של מזון מתועש ולא טבעי הנמצא בשימוש נרחב בקרב האוכלוסייה – חשוב מאד לוודא שהגוף מקבל את המינונים הדרושים לו של מגנזיום לשם תפקוד תקין של שלל המערכות והתהליכים המתרחשים בו על בסיס יומיומי וקבוע. במידה ומתגלה חוסר חשוב לטפל בו ללא עיכוב או דיחוי על ידי נטילת תוספי מזון או צריכת מזונות העשירים במגנזיום.

 

המגנזיום מסייע בקביעת קצב נורמלי של דפיקות הלב, מה שמסדיר את לחץ הדם וכך מונע מחלות לב ודם מלהופיע. המגנזיום מסייע בשיפור הערכים בגוף של הכולסטרול מהסוג הנחשב לכולסטרול טוב ובירידת הערך של הכולסטרול הרע. כבר כעת ניתן להבין את החשיבות של המגנזיום לגוף אך עדיין ישנן לא מעט תופעות או מחלות שהוא יכול לסייע במניעתן או בהקלה על התסמינים שלהן.

 

 

מגנזיום אפ - אלטמן      מגנזיום ציטראט - סופהרב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המגנזיום בגוף האדם

 

למגנזיום יש תכונה חשובה מאד והיא שהוא מרפה את השרירים. בזכות תכונה זו הוא עשוי לסייע במצבים של עצירות, שכן אפשר לעשות בו שימוש כמשלשל עדין. כאשר סובל אדם מסוים מקשיי נשימה הוא יכול להיעזר במגנזיום בתור מרפה סמפונות וכך להסדיר את הנשימה ולחזור לנשום בצורה תקינה ובריאה. ישנם מקרים רבים של מתח פיזי ונפשי שבהם יש שימוש בתוסף תזונה המכיל מינון גבוה של מגנזיום על מנת להחזיר לאדם את שלוותו ואת תחושת הרוגע והנוחות.

 

במצב שבו חסר מגנזיום בגוף עלול אדם לסבול מעוויתות בשרירים, עצירויות, עייפות כרונית ואפילו דיכאון. קצב הלב עלול שלא להיות סדיר ולא יתבצע איזון של רמת הסוכר בדם. כאשר החוסר במגנזיום הוא חמור הוא עלול לגרום למחלות מסכנות חיים כמו טרשת נפוצה. המגנזיום נמצא באגוזים ומינים שונים של קטניות, בירקות בעלי צבעים כהים ומוצרי סויה. גם באבוקדו, אורז חום ודוחן ישנם מינונים גבוהים של מגנזיום ולכן חשוב לצרוך אותם על בסיס קבוע.

למידע על חנות טבע נט