למה חשוב לצרוך ויטמין C

ויטמין C, הידוע גם בשם חומצה אסקורבית נמנה על קבוצת חומרים המכונה ויטמינים ואלה חומרים שיש להם חשיבות גבוהה מאד בתפקוד התקין של שלל מערכות הגוף. את הוויטמינים הגוף חייב לצרוך ממקורות חיצוניים מפני שאין באפשרותו לייצר אותם בעצמו. את הוויטמין C, כמו שלל ויטמינים אחרים ניתן לספק לגוף באמצעות מזונות מגוונים או באמצעות תוספי מזון סינטטיים, הנמצאים בשימוש בעיקר במצבים חמורים של חוסר וצורך בהשלמה מהירה של ויטמין זה או אחר.

ויטמין C 500 סופהרב - 90 טבליות

למבחר מוצרי ויטמין C

ויטמין C ידוע בקרב הציבור ככזה התורם רבות לחיזוק מערכת החיסון והנמצא בפירות הדר בעיקר. מידע זה אכן נכון אך חלקי. ויטמין C נמצא גם בפלפלים אדומים וכתומים, בירקות רבים ואפילו בכבד שמקורו בחי. הוויטמין אחראי בגוף על תהליך יצירת הקולגן (סוג של חלבון) שבתורו מאפשר בנייה ויצירה של רקמות ועצמות חזקות, בריאות ועמידות. כמו ויטמינים אחרים לוויטמין C יש גם תפקיד בחיזוק המערכת החיסונית אשר מגנה על הגוף מדלקות ומחלות שונות. מכאן ניתן להבין את החשיבות של ויטמין זה לתפקוד התקין של הגוף.

 

מידע נוסף אודות ויטמין C

דרך נוספת להבין את החשיבות הגבוהה של ויטמין C היא בהבנת התופעות שעלולות להופיע בגוף כאשר ישנו חוסר בוויטמין זה – שיניים חלשות המשתחררות מאחיזתן בחניכיים, כלי דם עדינים הגורמים לדימום מהיר, חולשה כללית והירפאות איטית ממחלות קלות ושגרתיות ובמקרים חמורים יותר אפילו לגרום לאנמיה בדרגות שונות. למרות הדעה הרווחת בקרב הציבור על כך שוויטמין C נצרך בעיקר באופן מהותי בעונת החורף, עת תוקפת מחלת השפעת – חשוב לצרוך את הוויטמין על בסיס קבוע לאורך כל השנה.

דעה רווחת מוטעית נוספת היא המינונים של ויטמין C במזונות שונים. הערכים הגבוהים ביותר של הוויטמין נמצאים בפלפל אדום ולא בפירות הדר כפי שחושבים אנשים רבים. מכיוון שהפלפל האדום גדל לאורך כל השנה חשוב לשלב אותו בתפריט היומי כל הזמן וכך לוודא שוויטמין C מגיע אל הגוף על בסיס קבוע לשימושו בכל תפקידיו של הוויטמין.

למידע נוסף על ויטמין C