מאיזה גיל יש לצרוך סידן?

הסידן הוא מינרל חשוב ביותר לבנייה וחיזוק עצמות השלד של הגוף. לא בכדי נמצא הסידן בשיח הציבורי כל העת מפני שחשוב מאד לצרוך אותו על מנת לחזק את העצמות ולהימנע ממחלות הקשורות בהדלדלות העצם, היחלשות השיניים ותחושה כללית לא טובה בשל תופעות אלה. בנוסף לסידן עצמו ישנה המלצה לצרוך במקביל גם ויטמין D אשר נמצא כי הוא משפר את הספיגה של הסידן בגוף וכך בעצם מתבצע ווידוא שכמות גדולה ככל האפשר של סידן הנצרכת אכן נספגת ונמצאת בשימושו של הגוף על פי הצרכים שלו.

 

לרכישת מוצרי סידן

מקורות הסידן

כאשר מתחבטים בשאלה מאיזה גיל אפשר, כדאי או מומלץ לצרוך סידן התשובה היא – כבר מגיל צעיר, אפילו מגיל כמה חודשים. תינוקות רכים הניזונים מחלב אם או מתרכובות המחליפות את חלב האם מקבלים את כמות הסידן הדרושה לגוף הצעיר והקטן שלהם על מנת להתפתח ולהיבנות כפי שצריך. יתרה מכך – כבר מגיל ארבעה או שישה חודשים מקבלים כל התינוקות באופן גורף תוסף תזונה חיצוני של ויטמין D המסייע, כאמור, לסידן להיספג בגוף וכך מתקבלת מעטפת שלמה של אספקת סידן סדירה לגוף.

סידן ציטראט + ויטמין D 60 טבליות - סולגאר

כיום ניתן לספק סידן לגוף ממקורות רבים – מוצרי חלב, טחינה וסוגים שונים של אגוזים. אנשים רבים הנמנעים מאכילת מוצרים מן החי חייבים לספק לגוף את הסידן הדרוש לו ממקורות מזון אחרים ובמידת הצורך – באמצעות תוספי תזונה חיצוניים. חשוב מאד לבצע בדיקות דם מפעם לפעם על מנת לוודא שכמות הסידן בגוף קיימת במינון הנכון על מנת שהגוף יוכל לתפקד באופן מסודר, נכון ותקין. רופא משפחה או דיאטנית יוכלו לסייע במתן טיפים או עצות הקשורים בהגברת מינון הסידן שנכנס לגוף וחשוב להתייעץ איתם כאשר מתגלה חוסר, ולו קטן.

לחצו לקבלת מגוון מתכונים בריאים

חשוב להיות תמיד עם האצבע על הדופק על מנת לוודא שהגוף מקבל את כל המרכיבים הדרושים לו לשם קיום ותפקוד תקינים – גם סידן וגם ויטמינים ומינרלים אחרים הדרושים לו על בסיס קבוע ויומיומי. אספקה סדירה של מרכיבי המזון החיוניים תאפשר בריאות טובה ואיתנה לכל אחד.