קו אנזים q10

מהו קו אנזים?

בגוף האדם ישנם אנזימים רבים אשר תפקידים להאיץ ולזרז פעולות או תהליכים אשר בלעדיהם יימשכו זמן רב מאד. לאחר שהאנזים מסיים לבצע את תפקידו בגוף, כלומר שהתפקיד שלו בתהליך מסתיים ומתחילים השלבים הבאים - הוא עצמו מתכלה או הופך לחומר אחר. קו אנזים הוא מולקולה הנקשרת באופן כימי לאנזים עצמו ומסייעת לו לבצע את התפקיד שלו, אלא שהקו אנזים לא מתכלה בתום התפקיד אלא נקשר למולקולת אנזים אחר על מנת לסייע לה בדיוק באותו האופן.

 

התרשמו מקו אנזים Q10 של החברות המובילות:

 

קו-אנזים Q-10 60 מ"ג 60 כמוסות - סולגאר

קו-אנזים Q-10 60 מ"ג 60 כמוסות - סולגאר

 

קו אנזים Q10 - נוטרי ננו - סולגאר

קו אנזים Q10 - נוטרי ננו - סולגאר

 

קו-אנזים Q-10 מ"ג 120 30 כמוסות - סולגאר

 

קו-אנזים Q-10 מ"ג 120 30 כמוסות - סולגאר

 

מכאן ניתן להרחיב את ההגדרה לכל חומר ביולוגי אחר אשר נקשר למולקולה כזאת או אחרת ומסייע לה לבצע את התפקיד שלה בתהליכי הגוף, כמו ביצוע שלב בתהליך או העברת חומרים חיוניים ממקום אחד למקום אחר. יחד עם זאת חשוב מאד להבין שאין פעולתו של האנזים יכולה להתקיים ללא נוכחות קו אנזים בגוף קיימים קו אנזימים רבים מסוגים שונים המשתתפים במגוון רחב מאד של תהליכים בכל מערכות הגוף ובכך תורמים לפעילותו התקינה של הגוף כולו.

דוגמאות לקו אנזים

ניתן למנות כמה דוגמאות של קו אנזימים המוכרים גם בשיח הציבורי - קו אנזים Q10 המהווה מרכיב בתעשיית היופי והקוסמטיקה, קו אנזימים NAD או FAD המשתתפים בלא מעט תהליכים מטבוליים בגוף האדם ולוקחים חלק בפירוק המזון הנצרך דרך מערכת העיכול ועוד. ישנם תוספי תזונה רבים המכילים קו אנזימים מסוגים שונים אשר באמצעותם ניתן להגביר את הכמות של קו אנזימים אלה בגוף ולשפר את ביצוע התהליכים החשובים לצורך פעילותו התקינה והמסודרת של הגוף לאורך כל הזמן.

 

חשוב מאד לבצע ייעוץ מקצועי אישי עם איש מקצוע הבקיא בתחום של תוספי תזונה לפני שמחליטים על נטילת תוספי תזונה, בין אם מדובר בקו אנזימים ובין אם מדובר בתוספי תזונה אחרים. חשוב לבצע בדיקות דם כדי לוודא שאכן מדובר במחסור של קו אנזים. חברת טבע נט מנוהלת על ידי צוות נטורופתים אשר עומדים לרשות הציבור וניתן בכל עת ליצור קשר עם החברה על מנת לקבל מידע וטיפים חשובים ומהותיים בתחום.

ויטמינים נוספים בטבע נט