סידן ציטראט

תפקיד סידן ציטראט

סידן הוא מינרל חשוב ביותר שתפקידו לשמור על עצמות שלד חזקות בגוף האדם ובכל גיל חשוב מאד לשמור על רמת סידן מספקת על מנת שהעצמות לא תיחלשנה או תתעקמנה. ישנם מקרים שבהם יש מחסור בגוף ולכן ישנו צורך להוסיף סידן ציטראט בצורת תוספי מזון.

התוסף הנפוץ ביותר כיום הינו סידן ציטראט והכוונה היא לסידן הקשור באופן כימי לחומצה ציטרית, מה שמגביר ומייעל באופן משמעותי את הספיגה של הסידן בגוף האדם. ישנם גם תוספים המחוזקים בנוסף בוויטמין די. הסידן חיוני ביותר לגופנו כיוון שהוא האחראי באופן ישיר לבניית העצם והשיניים, ואחראי גם לתפקודים נוספים בגוף כמו שמירה על הפרשות הורמונים, גדילת ופיקוח על תאים, תהליכים חיוניים במערכת העצבים והשרירים.

בדרך כלל רמות הסידן בגוף נשמרות באופן קבוע כמו בתקופות גדילה, הריון, מחלות וזקנה. סידן ציטראט יכול להתאים גם לנשים וגברים שבגיל המעבר או אנשים שדרך כלל נמנעים מצריכת מוצרי חלב או אנשים שיש לכם בדרך כלל בעיה גופנית בספיגתו לגוף.

 

מוצריו:

     סידן ציטראט + ויטמין D 60 טבליות - סולגאר

סידן ציטראט + ויטמין D 60 טבליות - סולגאר

 

סידן מגנזיום + ויטמין די, 150 טבליות - סולגאר

סידן מגנזיום + ויטמין די, 150 טבליות - סולגאר

 

היתרונות של סידן ציטראט

היתרון הגדול ביותר של סידן ציטראט בתצורתו זו היא שהוא נספג ללא קשר לרמת החומציות שבה הוא נמצא. מדובר ביתרון גדול על פני תוספים אחרים המיועדים לחזק את הגוף בסידן ולכן הוא מועדף על אנשי מקצוע רבים שנוטים להמליץ עליו לשימוש. כך גם צוות הנטורופתים המקצועיים המנהלים את חברת טבע נט ועומדים לרשות המטופלים למקרה וישנן שאלות בנוגע לתוסף סידן ציטראט זה או אחר ולמען מתן הסברים וכל מידע הקשור בצריכת תוספי מזון.

כפי שציינו מקודם הסידן הוא האחראי העיקר לבניית העצמות בגופנו. במצב של חוסר בגופנו במערכות הדם, הגוף יספוג חזרה את הסידן מהעצמות ובכך יחליש אותם. אחת המחלות הנפוצות ביותר שאנו מכירים הינה מחלת האוסטאופורוזיס שבדרך כלל מאפיינת אוכלוסייה יותר מבוגרת, ולכן סידן ציטראט, סידן מגנזיום ועוד מספר שילובים אחרים של סידן עם ויטמינים שונים הם מאוד נפוצים לצריכה בקרב אוכלוסייה זו.

תרומתו של הסידן הציטראט לגופינו

כאמור, מכיוון שהסידן עצמו קשור באופן כימי לחומצה ציטרית, הרי שהוא יכול להיספג בכל שלב של מערכת העיכול והחומציות שסביבו לא תשפיע על יעילות הספיגה. סידן ציטראט בשונה מתוספים אחרים המכילים סידן וקשורים לחומרים אחרים שהחומציות עלולה להפריע להם להיספג או שלא יצליחו כלל לשרוד סביבה חומצית במיוחד. כאשר קשור בתוסף זה גם ויטמין די הרי שגם הוא תורם לחיזוק העצמות ובכל מתקבלת יעילות כפולה ומכופלת המתאימה למי שסובל מירידה בחוזק העצם בשל סיבות שונות.

בריחת סידן או ירידה בחוזק העצם עלולים להתרחש כתוצאה של כל מיני נסיבות - נטילת תרופות המפריעות לספיגתו בגוף (סידן הנצרך ממזונות שונים), גיל מבוגר, מחלה ועוד. צריכה קבועה של סידן ציטראט על פי המינון המתאים לכל אחד עשויה לשפר את המצב באופן משמעותי ולחזק את העצמות במקום הסידן שבורח או שאינו נספג כראוי.

מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע כגון נטורופת מוסמך או רופא בטרם מחליטים על נטילת תוספים שונים לחצו כאן לייעוץ חינם

לקטלוג המלא של מגוון ויטמינים