מידע על ויטמינים, תוספי מזון ומזון אורגני

מידע חשוב עם הסברים על חשיבותם של הויטמינים השונים, תוספי המזון למיניהם והמזון האורגני. מטרת טבע נט היא להגביר את המודעות לתזונה מאוזנת וכן שימוש בויטמינים במידת הצורך. קראו והרחיבו את הידע שלכם, להתייעצות תמיד תוכלו ליצור עמנו קשר.

  

נטילת כמוסות כורכום במהלך ההיריון

ידוע לא מעט זמן שהכורכום יש לו סגולות רבות והוא משפר פעילויות כבד ומעיים. הכורכום, כל עוד הוא מגיע במינון נכון, מצפה את הקיבה ומונע כיבים בקיבה. הוא מגביר את התיאבון ויש לו מספר רב של תכונות נפלאות ומרפאות.

קרא עוד

 


 

כורכום וקישורו למחלת הסרטן

הכורכום מציג בשנים האחרונות מחקרים שמוכיחים שהוא בעל תכונות שעוזרות למנוע גידול סרטני כלשהו בגוף. כמו כן הוא מסייע למניעה בהתפשטות גרורות ובסיוע במצב של כימותרפיה.

 קרא עוד

 


 

 

שילוב ויטמין B12 בתזונה טבעונית

ויטמין B12 הוא ויטמין שיש לו תפקיד מאוד חשוב לגוף שלנו בייצור תקין של תאי דם אדומים. עוד הוא מסייע לתפקוד מערכת העצבים וסינתזת DNA תקינה.

קרא עוד

 


 

 

סימנים למחסור בוויטמין B

ויטמין B הוא שם כולל לקבוצה של כמה ויטמינים שלכל אחד מהם יש השפעה אחרת על הגוף, המערכות שלו והתהליכים המתרחשים בו על בסיס יומיומי וקבוע.

קרא עוד

 


 

 

האם שמן קנאביס מעלים פסוריאזיס

הפסוריאזיס, או בשמה העברי – ספחת, היא מחלה כרונית ממקור אוטואימוני והיא גורמת לתחלופה גבוהה של תאי העור החיצוניים המזוהים על ידי הגוף כגופים זרים.

קרא עוד

 


 

 

10 היתרונות של שמן פשתן

שמן פשתן הוא שמן העשוי ממיצוי של זרעי פשתן ומיוחסות לו לא מעט סגולות בריאותיות. ניתן לעשות בו שימוש עבור מגוון תופעות וצרכים גופניים ולשפר לאין שיעור את התפקוד התקין של הגוף.

קרא עוד

 


 

 

איך יש ליטול תוסף סידן לספיגה מקסימלית?

סידן הוא מינרל חיוני ביותר להתפתחות וגדילה תקינות של עצמות הגוף ומערכת השלד. ברוב המקרים ניתן לספק לגוף את כמות הסידן הדרושה לו על ידי אכילת מזונות המכילים את הסידן ובמידת הצורך גם על ידי תוספי תזונה שונים.

קרא עוד

 


 

 

האם שמן פשתן מעשיר את השיער

שמן פשתן הוא מקור מצוין לחומצות מסוג אומגה 3 ואומגה 6 הדרושות לשם תפקוד תקין של מערכות הגוף. כאשר החומצות נלקחות בתצורה של שמן נוזלי משתפרת מאד...

קרא עוד

 


 

 

האם מחסור בוויטמין b12 גורם לנשירת שער?

ויטמין b12 הוא אחד הוויטמינים החשובים ביותר לשם תפקודו התקין של גוף האדם. הוויטמין לוקח חלק במגוון תהליכים, בניית תאים ויש לו קשר הדוק גם ליצירת ה- DNA האנושי.

 

קרא עוד

 


 

 

ויטמין A והשפעותיו על מערכות הגוף

הוויטמינים הם חומרים רבים ומגוונים שהגוף חייב לצרוך ולקבל ממקורות חיצוניים על מנת לתפקד באופן תקין ולהיות בריא, חזק ועמיד. המכנה המשותף בין כל הוויטמינים הוא חוסר היכולת של הגוף לייצר אותם בעצמו...

קרא עוד

 


 

האם ויטמין D עובר בהנקה

ויטמין D הוא חומר אשר דרוש לגוף לשם תפקוד תקין והתרחשות תקינה של תהליכים שונים. ישנם כמה וכמה ויטמינים בעלי תפקידים ושימושים שונים בכל מערכות הגוף והאיברים ומדובר בחומרים שהגוף לא מסוגל..

קרא עוד 

 


 

 

תופעות לוואי של מגנזיום

המגנזיום הוא מינרל אשר דרוש לתפקוד תקין של כמה וכמה מערכות בגוף. כמו מינרלים ו-ויטמינים אחרים המינון הדרוש לשם קיום ותפקוד תקין הוא מזערי וחשוב מאד לעקוב אחר הערכים של המגנזיום בגוף על מנת שלא לחרוג מהמינון המתאים

 קרא עוד

 


 

 

האם יש ויטמין C רק בפירות הדר?

ויטמין C הוא ויטמין חשוב מאד שמשתתף בשלל תהליכים בכל מערכות הגוף. כמו ויטמינים רבים נוספים, גם ויטמין C אינו מיוצר בגוף אלא נצרך ממקומות חיצוניים – מזונות שונים או תוספי מזון סינטטיים.

קרא עוד

 


 

 

חשיבות המגנזיום לגוף האדם

המגנזיום הוא מינרל המצוי באופן טבעי בקרקע ובמינים רבים של מזונות. הוא חיוני וחשוב לתפקוד תקין של גוף האדם גם כאשר הוא נצרך בכמויות מזעריות בלבד. בשנים האחרונות, בשל ההתגברות של מזון מתועש ולא טבעי הנמצא בשימוש נרחב בקרב האוכלוסייה...

קרא עוד

 


 

 

האם כורכום מונע דלקות?

עולם התבלינים מלא במידע רב ומגוון בנוגע לסגולותיהם של התבלינים מעבר לטעם, לריח ולארומה שהם מספקים עת הם לוקחים חלק בתהליכי הבישול של המזון. ישנם לא מעט תבלינים – כמו למשל שורש הכורכום הטבעי שיש להם סגולות ויכולות להיטיב עם הבריאות וניתן לצרוך אותם באופן מרוכז ולא דווקא דרך המזון.

קרא עוד

 


 

למה חשוב לצרוך ויטמין C

ויטמין C, הידוע גם בשם חומצה אסקורבית נמנה על קבוצת חומרים המכונה ויטמינים ואלה חומרים שיש להם חשיבות גבוהה מאד בתפקוד התקין של שלל מערכות הגוף. את הוויטמינים הגוף חייב לצרוך ממקורות חיצוניים מפני שאין באפשרותו לייצר אותם בעצמו. את הוויטמין C..

קרא עוד

 


 

מאיזה גיל יש לצרוך סידן?

הסידן הוא מינרל חשוב ביותר לבנייה וחיזוק עצמות השלד של הגוף. לא בכדי נמצא הסידן בשיח הציבורי כל העת מפני שחשוב מאד לצרוך אותו על מנת לחזק את העצמות ולהימנע ממחלות הקשורות בהדלדלות העצם.

קרא עוד

 


 

האם כדאי לקחת מולטי ויטמין

בשנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגוברת לתחום של תזונה נכונה, ניהול אורח חיים בריא והימנעות ממזונות שעלולים לפגוע בבריאות כמו מזון מתועש..

קרא עוד